Xeon İşlemci Önerisi

Beytullah15

Hectopat
Daha fazla  
Ben Xeon işlemci almak istiyorum ama bu işlemcinin ne kadar performans vereceğini bilmiyorum. Bu işlemcilerin performanslarını Google'da arastırdım, edindiğim bilgiler;
Xeon işlemcilere mod yükleniyormuş ve bu (Xeon) işlemciler, i5 işlemcilerin 3. Nesil serilerinden iyiymiş. Bu bilgi doğru mudur? Ne kadar iyi bir işlemciye sahip olacağım? Bu işlemci hakkında bana biraz bilgi verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xeon deyip geçmişsiniz fakat model belirtmemişsiniz. i5'in dörtte biri performans vereni de var, 10'a katlayanı da var.
775p anakart için de kullanacak olsanız, model belirtin. Sağlam bir overclock sonrası belirttiğiniz işlemcilerle kıyaslayabilirsiniz.

İyi bir model. Düzgün bir soğutucu varsa X5460 da alınabilir.
Anakartınızı 1333 MHz ve DDR3 destekli bir model ile değiştirmenizi öneririm bu özelliklere sahip değilse.

Benim sorduğum şey, işlemci tavsiyeniz değil benim öğrenmek istediğim şey;
Xeon işlemcilere mod yükleniyormuş ve bu (Xeon) işlemciler, i5 işlemcilerin 3. Nesil serilerinden iyiymiş. Bu bilgi doğru mudur? Ne kadar iyi bir işlemciye sahip olacağım? Bu işlemci hakkında bana biraz bilgi verirseniz sevinirim.
NOT: Alıcağım işlemci Xeon E5450 işlemci

Sağlam bir OC sonrası dediğiniz doğru olabilir. Yalnız o dediğinizin gerçekleşmesi için X5460 alıp OC yapmanızı öneririm...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı