Xeon sistemde Valorant FPS düşüklüğü

İşletim sistemi
Windows 10

CyberCode42

Hectopat
Merhaba sistemimin yeterli olup olmadigindan emin degilim neyi yanlış yaptim anlamadim işlemciye miracode uyguladim overclock denedim (ekran kartinada denedim) olmadi ekran kartindanmi yoksa islemciden mi alakali bilemedim şu ana kadar maksimum 40'a çıktı performans arttirici her şeyi yaptim fakat nafile yardimci olursaniz sevinirim sistemim aşağıdadır:

•Anakart: ASUS P5KPL-AM SE.
•Ram: 4 GB DDR2.
•Ekran kartı: ASUS GeForce GT730 2 GB VRAM.
•İşlemci: Intel Xeon E5450.
•İşletim sistemi: Windows 10 Home.

Aslında CPU tm funcition diye bir ayar var o.c bolumunde o ayari disabled yapinca PC akıyor harika oluyor ama 5 dk sonra isinmadan kaynakli kapaniyor ama o.c ile en fazla 3.90 kadar arttirabildim bir daha deneyeceğim.

Hocam 775 pin anakart için en uygun işlemci buydu ve Quad Core islemciler sollahan turden bir işlemci boyle bir sisteme nasıl bir işlemci önerebilirsin?

"Tm function" dediğiniz şey yanlış hatırlamıyorsam işlemcinin sıcaklığa karşı kendisini korumasını sağlayan özelliktir. İyi bir soğutmanız yoksa kapatmanızı tavsiye etmiyorum, işlemciye zarar gelebilir. Anakartınız için hangi işlemciler uyumludur bilmiyorum. Siz şunu söyleyin, anakartınızda hangi bellekleri kullanıyorsunuz ve boşta ek bellek yuvası var mı?

Bu arada soğutucunuz nedir? İşlemciyi soğutabiliyor musunuz? Bu işlemciler ısınmaya gelmiyorlar pek OC yapacaksanız soğutmanıza dikkat etmelisiniz.
Bakır tabanli soğutucu var yaparsam sogutucu konusunda sorunum yok yapmayi deniyecem bana o.c rehberi gerekli aslinda bi yerden bulabilirsem iyi olur

Ben ordan gectim zaten daha bugun win 8.1 de 30 40 değişen bişey olmadi daha yeni format attim daha guncel oldugunu bildigim icin ein10 geciyim dedim buradada ayni ☹
Bende Valorant calisirken gpu %30 %40 da oluyor %100 de olsa belki fps artisi gorebilirim nasil yapacam bilmiyorum

Anakart en fazla 4 gb destekliyor sikinti orada keske 8 olsa

İşlemci kaç derece çalışıyor oyun sırasında?

"Tm function" dediğiniz şey yanlış hatırlamıyorsam işlemcinin sıcaklığa karşı kendisini korumasını sağlayan özelliktir. İyi bir soğutmanız yoksa kapatmanızı tavsiye etmiyorum, işlemciye zarar gelebilir. Anakartınız için hangi işlemciler uyumludur bilmiyorum. Siz şunu söyleyin, anakartınızda hangi bellekleri kullanıyorsunuz ve boşta ek bellek yuvası var mı?

Bu arada soğutucunuz nedir? İşlemciyi soğutabiliyor musunuz? Bu işlemciler ısınmaya gelmiyorlar pek OC yapacaksanız soğutmanıza dikkat etmelisiniz.

İşlemci kaç derece çalışıyor oyun sırasında?
Ram im 2x2 yani iki slotta dolu boş yer yok 2 adet slot var kingston ikiside
Soğutucu bakir tabanli o metal olanlardan değil işlemcinin ısısını ne yapsam dusuremedim full yukte 95 96 derece bosta 85 86 derece
Soğutucu bakir tabanli o metal olanlardan değil işlemcinin ısısını ne yapsam dusuremedim full yukte 95 96 derece bosta 85 86 derece
Ve termal macun daha yeni yenilendi

Ve termal macun daha yeni yenilendi

Bunu en baştan söylemeliydin. Şu an en büyük sorunun işlemcinin ısısı. Soğutucunun bakır tabanlı olması bir anlam ifade etmiyor. 10 soğutucudan 9'u bakır tabanlı artık. Boşta 85 derece görüyorsan termal macunu ve soğutucu montajını kontrol etmekte fayda var.

Bunu en baştan söylemeliydin. Şu an en büyük sorunun işlemcinin ısısı. Soğutucunun bakır tabanlı olması bir anlam ifade etmiyor. 10 soğutucudan 9'u bakır tabanlı artık. Boşta 85 derece görüyorsan termal macunu ve soğutucu montajını kontrol etmekte fayda var.
Tamam onlara bakıp geri donus saglayacağım teşekkürler ilginiz için

Tamam onlara bakıp geri donus saglayacağım teşekkürler ilginiz için

Sen bu soğutucu termal macun işlerini eğer bir bilgisayarcıya yaptırıyorsan ona söyleyeceksin işlemcim 85-95 dereceyi görüyor diye. Eğer soğutucu yetersiz ise başka soğutucu öneririm böyle sıcaklıklara fakat senin sistemin çok eski, soğutucu masrafı yapmak ne kadar mantıklı tartışılır.

Sen bu soğutucu termal macun işlerini eğer bir bilgisayarcıya yaptırıyorsan ona söyleyeceksin işlemcim 85-95 dereceyi görüyor diye. Eğer soğutucu yetersiz ise başka soğutucu öneririm böyle sıcaklıklara fakat senin sistemin çok eski, soğutucu masrafı yapmak ne kadar mantıklı tartışılır.
Önerebilirseniz iyi olur ben kendim yapıyorum genelde ama gitmeyi dusunuyorum termal macun alicam çunku o kullandiğim macun işlemciyle beraber gelen kağıt içindeki termal macundu ki sicakligi engelleyecegini sanmiyorum yeni alicam

Önerebilirseniz iyi olur ben kendim yapıyorum genelde ama gitmeyi dusunuyorum termal macun alicam çunku o kullandiğim macun işlemciyle beraber gelen kağıt içindeki termal macundu ki sicakligi engelleyecegini sanmiyorum yeni alicam

Soğutucu ve kasa modelini biliyor musun peki? Belki soğutucu montajını yaparken yeterince sıkmamış olabilirsin ya da kasan iyi hava alamıyor olabilir. Bir ihtimal işlemcinin ısı sensörü bile bozulmuş olabilir fakat sanmıyorum, o çok düşük bir ihtimal.

Soğutucu ve kasa modelini biliyor musun peki? Belki soğutucu montajını yaparken yeterince sıkmamış olabilirsin ya da kasan iyi hava alamıyor olabilir. Bir ihtimal işlemcinin ısı sensörü bile bozulmuş olabilir fakat sanmıyorum, o çok düşük bir ihtimal.
Soğutucum Rain diye bir marka idi kasa modelini bilmiyorum ama kasa boldiğimiz klasik kasa hava iyi alıyor iki kapağıda açık kasanın ama ben termal macundan şüpheliyim olmazsa fanı değiştiricem
Merhaba bugun termal macununu yeniledim ve suan 60 76 larda geziyor isi normalmi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı