Xeon sistemde Valorant FPS düşüklüğü

İşletim sistemi
Windows 10

CyberCode42

Hectopat
Merhaba sistemimin yeterli olup olmadigindan emin degilim neyi yanlış yaptim anlamadim işlemciye miracode uyguladim overclock denedim (ekran kartinada denedim) olmadi ekran kartindanmi yoksa islemciden mi alakali bilemedim şu ana kadar maksimum 40'a çıktı performans arttirici her şeyi yaptim fakat nafile yardimci olursaniz sevinirim sistemim aşağıdadır:

•Anakart: ASUS P5KPL-AM SE.
•Ram: 4 GB DDR2.
•Ekran kartı: ASUS GeForce GT730 2 GB VRAM.
•İşlemci: Intel Xeon E5450.
•İşletim sistemi: Windows 10 Home.

RAM ve ekran kartın Valorant için yeterli gibi bir seviyede fakat işlemcin maalesef Valorant için çok düşük. Yani sistemin yetersiz.
3 GHz ile Valorant oynayabilir fakat RAM ve ekran kartı yetersiz.

Hocam sadece GHz ile olmuyor o işler.

İşlemcinde aşırı ısınma olmadığına emin ol öncelikle, sonrasında eğer tek çubuk bellek kullanıyorsan aynısından bir tane daha ekle ve 8 GB yap. Valorant RAM'e hassas bir oyun.

Hocam hemen hemen aynı sistem, EP45UD3-LR anakart, 8GB ram ve işlemci 3.6GHz O.C. ile sorunsuz oynuyordum ben. Soğutucu iyi ise biraz O.C. deneyebilirsiniz fakat RAM yetersiz gelebilir yine de.

İyi değil. 4 çekirdekli, 3 GHz, sanal çekirdek yok, 11 yılllık mimari. OC yapılabiliyorsa yapılmalı.
Aslında cpu tm funcition diye bi ayar var o.c bolumunde o ayari disabled yapinca pc akıyo harika oluyo ama 5 dk sonra isinmadan kaynakli kapaniyo ama o.c ile en fazla 3.90 kadar arttirabildim bidaha deniyecem
RAM ve ekran kartın Valorant için yeterli gibi bir seviyede fakat işlemcin maalesef Valorant için çok düşük. Yani sistemin yetersiz.

Hocam sadece GHz ile olmuyor o işler.
Hocam 775 pin anakart için en uygun işlemci buydu ve quad core islemciler sollahan turden bi işlemci boyle bi sisteme nasil bi işlemci önerebilirsin?

Windows 8.1'e geç. O sisteme Windows 10 ağır geldiği için öyle. FPS artmaz belki ama oyun akıcı olacaktır. Bende HD 6570 2 GB vardı onunla 70 FPS bile görüyordum.

Hocam hemen hemen aynı sistem, EP45UD3-LR anakart, 8GB ram ve işlemci 3.6GHz O.C. ile sorunsuz oynuyordum ben. Soğutucu iyi ise biraz O.C. deneyebilirsiniz fakat RAM yetersiz gelebilir yine de.
Bakır tabanli soğutucu var yaparsam sogutucu konusunda sorunum yok yapmayi deniyecem bana o.c rehberi gerekli aslinda bi yerden bulabilirsem iyi olur
Windows 8.1'e geç. O sisteme Windows 10 ağır geldiği için öyle. FPS artmaz belki ama oyun akıcı olacaktır. Bende HD 6570 2 GB vardı onunla 70 FPS bile görüyordum.
Ben ordan gectim zaten daha bugun win 8.1 de 30 40 değişen bişey olmadi daha yeni format attim daha guncel oldugunu bildigim icin ein10 geciyim dedim buradada ayni ☹
Bende Valorant calisirken gpu %30 %40 da oluyor %100 de olsa belki fps artisi gorebilirim nasil yapacam bilmiyorum
İşlemcinde aşırı ısınma olmadığına emin ol öncelikle, sonrasında eğer tek çubuk bellek kullanıyorsan aynısından bir tane daha ekle ve 8 GB yap. Valorant RAM'e hassas bir oyun.
Anakart en fazla 4 gb destekliyor sikinti orada keske 8 olsa

Geri
Yukarı