Xeon X3440 işlemci cızırtı sorunu

yasinsuer

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar anakartım Gigabyte P55 US3l. İşlemcim X3440. işlemciyi Trendyol'dan aldım ikinci el olarak. İşlemci yüke bindiği zaman cızırtı sesi geliyor. Sizce işlemcide bir sorun olabilir mi? İade edeyim mi işlemciyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci veya anakart ikisinden birisi. Psu sıfır fsp marka 550w. HDD zaten yok. Ekran kartımda diğer sistemimde sorunsuz çalışıyordu. Anakart ve işlemciyi değiştirdim bu ses çıktı ortaya.
Hocam anakartta işlemcinin etrafında ki kondansatörleri vs. dinle benim bildiğim işlemciden öyle ses gelmez.

İşlemciden gelmez ama işlemciden kaynaklı gelme ihtimali yok mu ?
Bilemeyiz ancak ben benim bahsettiğim kondasatörlere gelen akımdan kaynaklı bence siz aldığınız yerlerle iletişime geçin hem anakart hem işlemci ama benim tahminim anakart tabii bir arızaya tahmin sunup arıza şudur denemez.

Bilemeyiz ancak ben benim bahsettiğim kondasatörlere gelen akımdan kaynaklı bence siz aldığınız yerlerle iletişime geçin hem anakart hem işlemci ama benim tahminim anakart tabii bir arızaya tahmin sunup arıza şudur denemez.
Voltaj vermeden overclok yaptım işlemciyi 3.8 ghz. Acaba voltaj ayarı felan mı gerekiyor ?

Geri
Yukarı