Xeon X3440 işlemci ile 1060 6 GB darboğaz olur mu?

Xeon X3440 kullanıyorum kardeşim soru sormak istersen beklerim RX 6400 ile kullanıyorum.

Mesela ARK, Rust, Warzone gibi oyunların yükünü taşıyabileceğini sanmıyorum. Örneğin CS:GO ve Valorant'ta kaç FPS alıyorsunuz? Hangi çözünürlük? Ekran kartı ve işlemci kullanımı ne kadar? Yani ne olabilir ki 4c 8t altı üstü. Benim gözümde çöp.

Mesela Ark, Rust, Warzone gibi oyunların yükünü taşıyabileceğini sanmıyorum. Örneğin CS:GO ve Valorant'ta kaç FPS alıyorsunuz? Hangi çözünürlük? Ekran kartı ve işlemci kullanımı ne kadar? Yani ne olabilir ki 4C 8t altı üstü. Benim gözümde çöp.

Warzone'de 1 ay önce oynuyordum işlemci toplam 75 kullanılıyor ekran kartı ise 100 kullanılıyor idi grafikler 1080p Low işlemci 4 GHz 60 FPS alıyordum 60 FPS sebebi ise RX 6400 ekran kartının PCI-e 4.0 sınırlaması olduğu için az FPS veriyor benim anakartımın PCI-e versiyonu 2.0 CS:GO ofis haritasında 1280x1024 Low ayarlarda 300 FPS alıyorum Valorant denemedim Ark Rust denemedim.

Warzone'de 1 ay önce oynuyordum işlemci toplam 75 kullanılıyor ekran kartı ise 100 kullanılıyor idi grafikler 1080p Low işlemci 4 GHz 60 FPS alıyordum 60 FPS sebebi ise RX 6400 ekran kartının PCI-e 4.0 sınırlaması olduğu için az FPS veriyor CS:GO ofis haritasında 1280x1024 Low ayarlarda 300 FPS alıyorum Valorant denemedim Ark Rust denemedim.

Warzone biraz zorlamış sanki? Daha üst seviye bir ekran kartı takarsak ağlarmış o zaman. 3 yıl önce bile R6S oyununda %90 kullanımlara geliyor.

Geri
Yukarı