Xeon X3440 OC için anakart önerisi

Yiğitalp3xx

Centipat
Arkadaslar bilgisayar topluyorum elimde Xeon X3440 işlemci var. İnternette araştırmalarım sonucu bu Xeon işlemcimin OC potansiyeli oldugunu ogrendım. Şimdi ben bu işlemciye OC yaparak 4GHz veya daha ustu bır hıza cıkararak RX580 8 GB'lık ekran kartımla kullanmak ıstıyorum. Bunun için 2. elden soyle bır anakrt buldum.

GIGABYTE GA-H55M-S2 INTEL H55, DDR3, LGA1156, D-SUB, microATX Anakart Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Bu anakart OC için ve RX 580 için yeterli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaslar bilgisayar topluyorum elimde Xeon X3440 işlemci var. İnternette araştırmalarım sonucu bu Xeon işlemcimin OC potansiyeli oldugunu ogrendım. Şimdi ben bu işlemciye OC yaparak 4GHz veya daha ustu bır hıza cıkararak RX580 8 GB'lık ekran kartımla kullanmak ıstıyorum. Bunun için 2. elden soyle bır anakrt buldum.

GIGABYTE GA-H55M-S2 INTEL H55, DDR3, LGA1156, D-SUB, microATX Anakart Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Hayır çöp anakart.

O anakart ve T6 Ultra alıp X3440 4.0GHz yapanları gördüm. Donanım arşivi de 4.0GHz yapmıştı o anakart ile RX 580 X3440 test videosunda. Alınabilir. Darboğaz da olmaz. Olursa da pek farkedilmez zaten en fazla %7 civarı.

RX 580'i aldım ama anakarta takınca goruntu gelmıyor ekran kartını baska PC'de denedım calısıyor ama benım PC'de calısmıyor elımde bir tane 2 GB'lık ekran kartı vardı onu taktım çalıştı bir de 4 GB'lık ekran kartıyla denedim onda çalışmadı neden olabılır?

Yeni konular

Geri
Yukarı