Xeon X3440 ve GTX 960 için anakart tavsiyesi

xxultrAslanxx

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Xeon X3440 ve GTX 960 için anakart aramaktayım. Gigabyte marka düşünüyorum. Sanırım Aliexpress'ten alacağım. 4x2 GB RAM kullanacağım. Bu sayede 2 slot yeterli olacağını düşünüyorum. Bir de X3440 işlemci ile 4.0 GHz'leri zorlamak istiyorum. Bazı anakartlar desteklemiyormuş. Kafam çok karıştı. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 RAM slotlu anakart ile 4.0 GHZ hıza çıkman çok zor. O anakartlar genelde ofis ve sade ev kullanımı için üretilmiştir. P55 veya H55 anakartlara bakmalısın. Mosfet soğutuculu ASUS veya MSİ markalarını öneririm.

2 RAM slotlu anakart ile 4.0 GHZ hıza çıkman çok zor. O anakartlar genelde ofis ve sade ev kullanımı için üretilmiştir. P55 veya H55 anakartlara bakmalısın. Mosfet soğutuculu ASUS veya MSİ markalarını öneririm.
H55 almayı düşünüyorum, P55 bütçemi zorluyor. Söylediğim gibi 4.0Ghz'leri zorlamak istiyorum. 4 slotlu alırız o zaman. Satın alacağım bi link atar mısınız? Aliexpress yahut diger siteler. Birde neden gigabyte yerine diger markaları önerdiniz merak ettim?

GİGABYTE anakartlarda genelde mosfet soğutucusu olmuyor. Orjinal mosfet soğutuculu bulabilirseniz oda olur. Sonradan mosfet soğutucu takmak pek işe yaramıyor. Ülkemizdeki 2.el piyasası yüksek biraz ama yurt dışından alınca da arızalı ürün gelince iade işleri ile uğraşmak zor olur.
Aliexpress sitesinde gördüğüm kadarıyla 50 dolardan başlıyor fiyatlar. Letgo veya sahibinden bakabilirsin. Bazen uygun fiyatlı anakartlar düşüyor.

Son düzenleme:
GİGABYTE anakartlarda genelde mosfet soğutucusu olmuyor. Orjinal mosfet soğutuculu bulabilirseniz oda olur. Sonradan mosfet soğutucu takmak pek işe yaramıyor. Ülkemizdeki 2.el piyasası yüksek biraz ama yurt dışından alınca da arızalı ürün gelince iade işleri ile uğraşmak zor olur.
Aliexpress sitesinde gördüğüm kadarıyla 50 dolardan başlıyor fiyatlar. Letgo veya sahibinden bakabilirsin. Bazen uygun fiyatlı anakartlar düşüyor.
Link atmış olduğunuz anakartla 4.0 Ghz'leri zorlayabilir miyim ? Beni yarı yolda bırakmaz değil mi ?

XEON X3470 ile 4.0 GHZ yapan var. Senin işlemcinin frekansı biraz daha düşük. Daha iyi bir anakart bulursan ve soğutucunda kaliteli olursa overclock daha rahat olur. Ben ASUS P7P55D anakart kullanıyorum. i5 750 işlemci ile 3.8 GHZ kullanabiliyorum. 4.0 GHZ yapınca stabil olmuyor. Gerçi benim soğutucum 100 TL civarında kalitesiz bir soğutucu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

XEON X3470 ile 4.0 GHZ yapan var. Senin işlemcinin frekansı biraz daha düşük. Daha iyi bir anakart bulursan ve soğutucunda kaliteli olursa overclock daha rahat olur. Ben ASUS P7P55D anakart kullanıyorum. i5 750 işlemci ile 3.8 GHZ kullanabiliyorum. 4.0 GHZ yapınca stabil olmuyor. Gerçi benim soğutucum 100 TL civarında kalitesiz bir soğutucu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Asus P7H55-M & Gigabyte H55-UD3H model anakartla aralarında çok fark var mı? izlediğim videoda arkadaş ,Gigabyte H55-UD3H ile çok iyi performans alıyor.

Bu videoyu çok izledim. Hatta benzer bir anakartımda vardı. Hiç bir zaman 4.0 GHZ göremedim. 3.6 GHZ ile stabil kalabildim.Çünkü mosfetler inanılmaz ısınıyordu. 3.6 GHZ ile RX 570 ekran kartını kullanıyordum. GTA 5 hariç hiç bir oyunda darboğaz görmedim. Adam videoda hiç bir ince ayar göstermiyor. Sözde otomatik voltaj ile 4.0 GHZ yapıyo diğer videoda.. Kullandığı soğutucu çok kalite belkide o neden ile bu hıza rahat çıkıyor.

Son düzenleme:
Bu videoyu çok izledim. Hatta benzer bir anakartımda vardı. Hiç bir zaman 4.0 GHZ göremedim. 3.6 GHZ ile stabil kalabildim.Çünkü mosfetler inanılmaz ısınıyordu. 3.6 GHZ ile RX 570 ekran kartını kullanıyordum. GTA 5 hariç hiç bir oyunda darboğaz görmedim. Adam videoda hiç bir ince ayar göstermiyor. Sözde otomatik voltaj ile 4.0 GHZ yapıyo diğer videoda.. Kullandığı soğutucu çok kalite belkide o neden ile bu hıza rahat çıkıyor.
Aynen anladım. Amacım 1000 küsür para ile takılmalık bilgisayar dizmek. Önermiş olduğunuz anakart yani Asus P7H55-M mi daha üst segment, yoksa Gigabyte H55-UD3H mi? 4.0Ghz olmasa bile en azından 3.6 - 3.8Ghz lere ulaşabileyim. Cevabınızı beklemekteyim...

Merhabalar. Xeon X3440 ve GTX 960 için anakart aramaktayım. Gigabyte marka düşünüyorum. Sanırım Aliexpress'ten alacağım. 4x2 GB RAM kullanacağım. Bu sayede 2 slot yeterli olacağını düşünüyorum. Bir de X3440 işlemci ile 4.0 GHz'leri zorlamak istiyorum. Bazı anakartlar desteklemiyormuş. Kafam çok karıştı. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Merhaba, CATS61 telefon almaya karar verdiğim için,elimdeki gözüm gibi baktığım temizledigim parçaları satışa çıkardım. Anakart olarak Gigabyte'ın GA-EP45T-UD3LR olan 4 adet DDR3 ram slota sahip overclock için üretilmiş bir anakartı mevcut. Bu anakart Xeon X3440 ı çalıştırmaz(1156 pin olduğundan) ama X5470 gibi canavarı çalıştırır. Üzerinde o.c ye ihtiyaç bile duymadım,tabi bu sana kalmış ,kendi hızı 3.33 GHz olup 12 MB önbelleğe sahip olduğu için harika bir performansa sahip.Linkleri buradan inceleyebilirsin;
Hem taksitli hem de fiyatları uygun görünen ilanlarım işine yarayabilir;
1-Anakart Gigabyte GA-EP45T-UD3LR Anakart (LGA 775'in En İyilerinden) - Anakart ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 738487487

2- İşlemci
İntel Xeon X5470 3.33 Ghz 12 MB Önbellek İşlemci - İşlemci ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 738519900

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı