Xeon X3450 işlemci 85 derece oluyor

mucahitkocak

Decapat
Yer
Çankırı, Merkez
Daha fazla  
Elimde olan Xeon X3450 işlemci stok fan ile 3.00 GHz de boşta 50 derece / %100 kullanımda 80-85 derece arası oynuyor.
Bu normal midir, o.c yapmam saçmalık mı?
Fan değiş diyenler öneride bulunabilir, bütçe 100-150 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, değerler yüksek. Stok fan ile OC yapmayın. 150 TL olan soğutucu iş görmez.

Hocam kasanız nedir? Size güzel bir soğutucu önerelim.

Kasam eski bir kasa, modelini bilmiyorum delux marka bir kasa

Egzoz fanı yok, arkada sadece PSU fanı mevcut. İşlemci fanı olarak da Intel stok fanı var.
Hocam, değerler yüksek. Stok fan ile OC yapmayın. 150 TL olan soğutucu iş görmez.

Öneriniz nedir, Max 200 TL'ye çıkabilirim.

Dosya Ekleri

• IMG20210401230049.jpg
    IMG20210401230049.jpg
    114,1 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG20210401230017.jpg
    IMG20210401230017.jpg
    83,7 KB · Görüntüleme: 21
Turbo Boost kapatarak işlemci sıcaklığını düşürebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onun dışında soğutucu olarak bunu tavsiye ederim. Normalde Snowman MX6 tavsiye edecektim fakat muhtemelen kasanıza sığmayacaktır.

Termal macun olarak da bunu kullanmanızı tavsiye ederim.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra anakartınız da izin verirse en azından 3.5 GHz'e overclock yapabileceğinizi düşünüyorum.

Kasanızın arka kısmındaki egzoz fan bölmesi kaç cm? Yukarıdaki fan önerisi güzel sayılır bu bütçe için. @Umut 77'nin attığı ürün.

Kasanın arka kısmındaki egzoz bölmesi için 1 adet fan almanı öneririm. Ölçüsünü biliyorsan ona göre 9cm veya 12cm önereceğim. Eski kasalarda orası genelde 9 cm oluyor o yüzden sormam gerekli.

Kasanızın arka kısmındaki egzoz fan bölmesi kaç cm? Yukarıdaki fan önerisi güzel sayılır bu bütçe için. @Umut 77'nin attığı ürün.

Kasanın arka kısmındaki egzoz bölmesi için 1 adet fan almanı öneririm. Ölçüsünü biliyorsan ona göre 9cm veya 12cm önereceğim. Eski kasalarda orası genelde 9 cm oluyor o yüzden sormam gerekli.

Aslında Gametech HD2.0 2 tane 9cm fan geliyor. Kasa 9cm fan destekliyorsa soğutucudan 1 tanesi sökülüp kasa fanı olarak kullanılabilir.

Aslında Gametech HD2.0 2 tane 9cm fan geliyor. Kasa 9cm fan destekliyorsa soğutucudan 1 tanesi sökülüp kasa fanı olarak kullanılabilir.
Onu ben de düşündüm aslında da çirkin durabilir. :D

Geri
Yukarı