Xeon X3450 işlemci 85 derece oluyor

mucahitkocak

Decapat
Yer
Çankırı, Merkez
Daha fazla  
Elimde olan Xeon X3450 işlemci stok fan ile 3.00 GHz de boşta 50 derece / %100 kullanımda 80-85 derece arası oynuyor.
Bu normal midir, o.c yapmam saçmalık mı?
Fan değiş diyenler öneride bulunabilir, bütçe 100-150 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Turbo Boost kapatarak işlemci sıcaklığını düşürebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onun dışında soğutucu olarak bunu tavsiye ederim. Normalde Snowman MX6 tavsiye edecektim fakat muhtemelen kasanıza sığmayacaktır.

Termal macun olarak da bunu kullanmanızı tavsiye ederim.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra anakartınız da izin verirse en azından 3.5 GHz'e overclock yapabileceğinizi düşünüyorum.
Gametech önermiyorum.
Bunu öneririm ama kasanıza sığıp sığmayacağından emin olamadım.

Hocam onu önermeyi biz de biliyoruz. Arkadaşın bütçesi ortada. Ki o ürünü alırsa içindeki dandik macunu kullanmaması gerektiğini düşünüyorum ayrıca 30 TL minimum macun alsa 230-240 TL'ye patlayacak ki eski bir kasa, eski kasaların egzoz fan bölmesinde bile 120mm desteği yok. T6'nın sığacağını sanmıyorum.

Hocam onu önermeyi biz de biliyoruz. Arkadaşın bütçesi ortada. Ki o ürünü alırsa içindeki dandik macunu kullanmaması gerektiğini düşünüyorum ayrıca 30 TL minimum macun alsa 230-240 TL'ye patlayacak ki eski bir kasa, eski kasaların egzoz fan bölmesinde bile 120mm desteği yok. T6'nın sığacağını sanmıyorum.
Kızmayın hemen yahu Allah Allah! Kasa hakkında herhangi bir bilgi yok. O yüzden neyin sığıp sığmayacağından emin olamıyoruz.

Macun kısmında katılıyorum. T6 ve içindeki macunu kullanıyorum. Stok soğutucudan bir tık daha soğuk çalışıyor sadece. Rezalet bir macun.

Kızmayın hemen yahu Allah Allah! Kasa hakkında herhangi bir bilgi yok. O yüzden neyin sığıp sığmayacağından emin olamıyoruz.
Kızmadım hocam mesaj biraz agresif gözüküyor ama herhangi bir kızma amacım yok. :D

Kasanızın arka kısmındaki egzoz fan bölmesi kaç cm? Yukarıdaki fan önerisi güzel sayılır bu bütçe için. @Umut 77'nin attığı ürün.

Kasanın arka kısmındaki egzoz bölmesi için 1 adet fan almanı öneririm. Ölçüsünü biliyorsan ona göre 9cm veya 12cm önereceğim. Eski kasalarda orası genelde 9 cm oluyor o yüzden sormam gerekli.

Evet 9 CM egzoz fan yeri var.

Çok sağ olun öneriniz için, direk 9 cm egzoz fan alabilir miyim, bunun kalitelisi vs. önemli mi?
Hocam 9cm olarak ucuz isterseniz pek seçenek yok. Herhangi bir 9cm fan işinizi görür.

Bütçeniz şuna yetiyorsa düşünülebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı