Xeon X3470 için soğutucu gerekli mi?

theckar

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bilgisayarıma Xeon X3470 işlemci taktım. Şu an Turbo Boost ile oyunlarda 3.06 GHz frekansında çalışıyor. Intel'in stok soğutucusu ile kullanıyorum. Birkaç test yaptım sizce kule tipi bir soğutucu almaya gerek var mı? Bu şekilde bir sıkıntı yaratır mı? Ekran kartım GT 1030 2 GB olduğu için Turbo Boost'u kapatıp kullansam sıcaklığa faydası olur mu? Son olarak düşük fiyatlı Snowman M200 kule tipi soğutucuyu önerir misiniz? Teşekkürler.

Intel® Extreme tuning Utility 5 dk stres testinde: Max 88 C
Battlefield 4 1080p Ultra ayarlar: Max 81 C
GTA 5 1080p Ultra ayarlar: Max 79 C
CS:GO Low ayarlar: Max 75 C
NFS Heat 1080 Low ayarlar: Max 83 C
Boşta Windows 10: 50 C
Ortalama tüm oyunlarda 74 C seviyesinde.

Merhaba, bilgisayarıma Xeon X3470 işlemci taktım. Şu an Turbo Boost ile oyunlarda 3.06 GHz frekansında çalışıyor. Intel'in stok soğutucusu ile kullanıyorum. Birkaç test yaptım sizce kule tipi bir soğutucu almaya gerek var mı? Bu şekilde bir sıkıntı yaratır mı? Ekran kartım GT 1030 2 GB olduğu için Turbo Boost'u kapatıp kullansam sıcaklığa faydası olur mu? Son olarak düşük fiyatlı Snowman M200 kule tipi soğutucuyu önerir misiniz? Teşekkürler.

Intel® Extreme tuning Utility 5 dk stres testinde: Max 88 C
Battlefield 4 1080p Ultra ayarlar: Max 81 C
GTA 5 1080p Ultra ayarlar: Max 79 C
CS:GO Low ayarlar: Max 75 C
NFS Heat 1080 Low ayarlar: Max 83 C
Boşta Windows 10: 50 C
Ortalama tüm oyunlarda 74 C seviyesinde.

Snowman M200 alınıp işlemci rahatlatılabilir özellikle bu yaz aylarında.

Snowman M200 alınıp işlemci rahatlatılabilir özellikle bu yaz aylarında.

Hocam peki bu şekilde 1 ay kullansam sıkıntı çıkarır mı? Bir de bu alacağım M200 soğutucu kaç Watt güç tüketiyor şimdiki kullandığım Intel stok ile aynı mı acaba bilginiz var mı?

Hocam peki bu şekilde 1 ay kullansam sıkıntı çıkarır mı? Bir de bu alacağım M200 soğutucu kaç Watt güç tüketiyor şimdiki kullandığım Intel stok ile aynı mı acaba bilginiz var mı?

Fazla tüketmez 9cm fan var zaten sorun olmaz yani diğer soruya gelirsek bir sıkıntı olmaz 80 derece üstü sıkıntı bana göre ama.

İleride overclock yapmayacaksan işini görür yaparım diyorsan en az 4 bakırlı bir soğutucu al. Aynı işlemciden bende kullandım 73 derece üstünde sürekli kullanınca yavaş yavaş sapıtmaya başlıyor.

İleride overclock yapmayacaksan işini görür yaparım diyorsan en az 4 bakırlı bir soğutucu al. Aynı işlemciden bende kullandım 73 derece üstünde sürekli kullanınca yavaş yavaş sapıtmaya başlıyor.

Hocam ikinci el sorunsuz 4 bakırlı Akasa Nero 3 120 TL fiyata alınır mı sizce?

3.6 3.7GHz'leri görürsün muhtemelen o soğutucu ile PSU n yeterli ise. RX 580 ile kullanıyordum ben daha üst GHz'lerde sıkıntı çıkarmıyordu bana.

Benim anakartta OC desteği yok sadece Turbo Boost'u açabiliyorum. Turbo ile de oyunlarda Max 3,06 GHz hızında çalışıyor maalesef.

Geri
Yukarı