Xeon X3470 vs X3440 Overclock potansiyeli

exper gaming

Decapat
Xeon X3470 ve X3440 arasında kaldım. Gammax 300 soğutucum var 3.8 GHz'de kullanacağım, hangisini alsam daha az ısınır ve daha iyi sonuçlar alırım? Not: Rx570 ile kullanacağım. (500 Watt ZM500-LE powerim var.)

Son düzenleyen: Moderatör:
x3470 OC'suz haliyle bile gerçekten ısınan bir işlemci. Aralarındaki fark çekirdek hızları. x3470'in daha fazla OC potansiyeli var. 4.0 Ghz bandını geçebiliyor gerçekten iyi bir sıvı soğutma ile. OC yapacaksanız x3440 öneririm. Hem fiyatı bakımından hemde kule tipi bir soğutu ile 65 derece bandında kalabiliyor.

Çıkartmaz H55 veya P55 anakartlar ile OC yapabilirsiniz. Elinizdeki anakart buysa size yetecektir. Fakat yeni alacaksanız OC'a çok önem veriyorsanız P55 almanızı tavsiye ederim. P55 serisi ile çok daha stabil OC yapabilirsiniz.

Çıkartmaz H55 veya P55 anakartlar ile OC yapabilirsiniz. Elinizdeki anakart buysa size yetecektir. Fakat yeni alacaksanız OC'a çok önem veriyorsanız P55 almanızı tavsiye ederim. P55 serisi ile çok daha stabil OC yapabilirsiniz.
Merhaba kendimde konu açtım fakat yanıt alamadım. X3440 işlemci ve H55M-E23 anakarta sahibim. Ne kadar Overclock yapabilirim?

H55 çipset anakartlarla bir çok kişide 3.6 GHz'e rahat çıktığını gördüm. Şansınız varsa 3.8'i zorlayabilirsiniz. 4.0 GHz biraz zor gibi.

H55 çipset anakartlarla bir çok kişide 3.6 GHz'e rahat çıktığını gördüm. Şansınız varsa 3.8'i zorlayabilirsiniz. 4.0 GHz biraz zor gibi.
Soğutucu olarak Cooler Master Hyper 212 kullanacağım. 3.5 üstüne çıkmak istiyorum. Frekans olarak şuan 2660 da çalışıyor. OC bilgim neredeyse hiç yok. 3500 MHzyi nasıl getirebilirim?

Arkadaşlar. Oc Hakkında çok iyi bilgiye sahip değil iseniz OC den uzak durun. Ben oc yaparken 2 defa ram bozdum. İnanın stok ile arasında çok fark yok. Oyun oynarken FPS takıntısı yapmayın. Vsync açık olarak 40 fps civarı alıyorsanız sorun yok. Biraz kasarsa gölge kalitesini düşürün. Oyundaki en mantıklı performans artışı gölge kalitesi kismakla olur. AA yı ise max 4x yapın. Oc den işlemci çok yüksek ısılara çıkmadıkça bozulmaz ama Ram kolay bozulur. Abi sözü dinleyin. Paşa paşa stok kullanın.

Arkadaşlar. Oc Hakkında çok iyi bilgiye sahip değil iseniz OC den uzak durun. Ben oc yaparken 2 defa ram bozdum. İnanın stok ile arasında çok fark yok. Oyun oynarken FPS takıntısı yapmayın. Vsync açık olarak 40 fps civarı alıyorsanız sorun yok. Biraz kasarsa gölge kalitesini düşürün. Oyundaki en mantıklı performans artışı gölge kalitesi kismakla olur. AA yı ise max 4x yapın. Oc den işlemci çok yüksek ısılara çıkmadıkça bozulmaz ama Ram kolay bozulur. Abi sözü dinleyin. Paşa paşa stok kullanın.
Aynen öyle. Ben de x3440 sahibiydim aşırı bir stabilite sorunu var. Normal değerler yerine dalgalı fpsler aldım. Tavsiye etmiyorum. OC yapmak için de zaten işlemciye verdiğiniz para kadar bir de soğutucuya para vereceksiniz. Kısacası Xeon işlemcilerden oyun için uzak durun.

Bende X3440 kullanıcısıyım. İlla daha hızlı olsun diyen X3470 alsın. Bende Zalman N2 kasa var. Soğutucum zamanın en iyi fiyat-performans soğutucusu olan Akasa AK-965 (9 yıldır kullanıyorum). 2000 devirde yük altında 60, 3200 devir de 55 derece civarı. Ama 3.6Ghz OC yapınca 85 lere fırlıyor, hemde dalgalı. Gerek yok. Arkadaşın dediği gibi çok iyi bir soğutucu lazım. O da en az 300 e patlar. Ona o kadar para vereceğine GPU upgrade yap. X3440 dahi güncel oyunları az darboğazla kaldırır. Hoş darboğaz olsa ne olacakki stabil 40 fps civarı aldıktan sonra.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı