Xeon X5450 ve GTX 750 Ti sistem oyunda kapanma sorunu

WOLSKY

Hectopat
Asus GTX 750 Ti ekran kartım var. Daha yeni almıştım, 2 hafta oldu hiçbir sorunu yoktu. Bugun NFS Most Wanted 2'yi full ayarlarda oynarken yarım saat civarı bir süre sonra bilgisayar direkt kapandı. Intel Xeon X5450, 8 GB DDR3 RAM, 500 watt PSU var. Şimdi masaüstüne gelmeden direkt PC kapanıyor. Daha önceden HD 5850 ekran kartım vardı, onu taktım hiçbir sorun yok. Sizce sorun nerede?

Son düzenleyen: Moderatör:
şimdi baktımda 2 ekran kartındada pc kapanıyor onboardla çalıştırdıgımda sorun yok ekran kartı takınca pc bir süre sonra kapanıyor psudan kaynaklı olacagını sanmam ama varmıdır böyle bir ihtimal

Var. PSU kaliteli değilse veya eskiyse, eski gücünü kaybetmiş olabilir. Yani etiketindeki gücü kadar veremiyor olabilir. Başka PSU ile deneme şansınız varsa deneyin.

Yorumları okurken benim de aklımdan güç kaynağının yeteri kadar güç veremediği geçti ama bir sıkıntı var. HD 5850'nin güç tüketimi 750 Ti'dan çok daha fazla. Sanki burada başka bir şey bulmamız gerekiyor gibi hissediyorum @Critness

Artık şu PSU'nun tam modelini öğrenebilir miyiz ? Ve oyun içi işlemci sıcaklığını ? MSI Afterburner olarak oyun içi CPU, GPU kullanımı atarsan yardımcı olacağım. @5062 ben de farkettim. 750 Ti 60W harcıyor. 5850 ise 150W yakıyor. Yine de PSU'yu öğrenmek gerek ne olur ne olmaz.

İşlemcinizin sıcaklık değerlerini paylaşır mısınız bizimle? Bana sorun İşlemcinin ısınmasından kaynaklı gibi geldi de.
Ama şöyle birşey düşündüm, onboard çalışırken sorun yok diyor, bence işlemci ısısından ziyade PSU'nun 2 kartta da yetersizliği gibi geldi, eski olabilir.

Ben aynı sistemi 420W PSU ile kullanıyorum böyle bir problemim yok. Ayrıca çok kaliteli bir PSU'ya sahip değilim. Gerçek 300W Peak 420W bir PSU. Ben açıkcası sıcaklık değerlerine bağlıyorum. Xeon işlemciler çok ısındığı için sistem kendini kapatıyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı