Xeon X5450 ve 750 Ti darboğaz sorunu

Erdem54

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar format atmadan önce GTA V'i rahat bir şekilde oynuyordum. HDD'den dolayı yer yer takılmalar oluyordu ama rahatsız edici değildi. Şimdi ise format attım Windows 7 kullanıyorum daha az bellek ve CPU kullandığı için ancak GTA 5'te darboğaz olmaya başladı. GPU kullanımı %50'den yukarı çıkmıyor, CPU kullanımı ise %100'de. Ayarları yükselttim sonuç aynı düşürüyorum sonuç aynı. Ayrıca CS:GO'da da inanılmaz bir FPS düşüklüğü var GTX 750Ti ve Xeon X5450 ile CS:GO'da aldığım FPS 80 ve 90.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format sonrası driverları eksik yada yanlış kurmuş olabilirsiniz özellikle driver bulucu kullandıysanız bu kaçınılmaz oluyor. FPS droplarınızın sebebi HDD değil. 4 GB RAM miktarı malesef günümüz için çok çok yetersiz kalmakta. RAM yüzünden drop yiyorsunuz.

Format sonrası driverları eksik yada yanlış kurmuş olabilirsiniz özellikle driver bulucu kullandıysanız bu kaçınılmaz oluyor. FPS droplarınızın sebebi HDD değil. 4 GB RAM miktarı malesef günümüz için çok çok yetersiz kalmakta. RAM yüzünden drop yiyorsunuz.
Driverları anakartın kendi sitesinden indirdim. Aynı şekil GeForce'da. RAM konusuna gelirsek haklısınız düşük 8GB yapacağım.

Bu arada şunu eklemek istiyorum yeni farkettim. MSI Afterburner'da format öncesi işlemci 4 çekirdek olarak gösteriyordu ve bu doğru orandı. Şimdi ise 2 çekirdek olarak gösteriyor işlemciyi şaka gibi değil mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı