Xeon X5450 vs Xeon E5450

Bütçe
Fazla değil yaz tatiline kadar idare etsin yeter

YunusMn

Centipat
Intel Xeon X5450 ve Xeon E5450 arasındaki fark ne? Ben baktım pek bir fark göremedim. Bir de bunlar Intel'in kendi sitesinde LGA771 diyor lakin bazı satış sitelerinde LGA775 diyor. Benim şu an kullandığım Pentium E6700. İki Xeon'dan birini alacağım, öneriniz ne? Anakart Intel Corporation D946GZIS, bunu en üst destekleyen işlemci E6700. Xeon'lar için öneri anakart var mı? Sistem DDR2 üzerinden alacağım lakin önerdiğiniz anakart GeForce 9500GT ile uyumlu olursa iyi olur olmaz ise öneri ekran kartı da alabilirim, aklımda ASUS RX550 Arez var. Eğer cevap verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İntel anakartların BIOSu şifrelenmiş yada sıkıştırılmış olduğu için XEON işlemciler modlama yapılamıyor.
E5450 alıp takabilirsin. Daha sorunsuz çalışır modsuz BIOS üzerinde.
E daha az ısınıyor ve güç tüketimi daha düşük. Onun dışında aynılar. Hatta Q9XX serisi ile de aynı diyebiliriz. Hızlar ve çarpan değeri oynuyor.

İntel anakartların BIOSu şifrelenmiş yada sıkıştırılmış olduğu için XEON işlemciler modlama yapılamıyor.
E5450 alıp takabilirsin. Daha sorunsuz çalışır modsuz BIOS üzerinde.
E daha az ısınıyor ve güç tüketimi daha düşük. Onun dışında aynılar. Hatta Q9XX serisi ile de aynı diyebiliriz. Hızlar ve çarpan değeri oynuyor.
Yani anakartın değişimine gerek yok işlemciyi aldığım gibi takabilirim soket yeridede sıkıntı olmaz umarım teşekkürler

Yine de emin olamadım ve o anakartın 45nm işlemcileri desteklemediğini öğrendim. Yani bu durumda Q6600 o anakartın son sınırı oluyor. Zaten bellek hızları çok düşük daha güçlü işlemçilere yazık olur kendilerini gösteremezler.
Alabileceğin işlemci ise şu yine 4 çekirdek eğer bulabilirsen.

Yine de emin olamadım ve o anakartın 45nm işlemcileri desteklemediğini öğrendim. Yani bu durumda Q6600 o anakartın son sınırı oluyor. Zaten bellek hızları çok düşük daha güçlü işlemçilere yazık olur kendilerini gösteremezler.
Güzel diyorsunda 32 bit'e geri dönmek istemiyorum xeon için önereceğin anakart varmı ? Varsa ASUS RX550 Arez takıcam o sisteme bunlara göre bir öneri yazarsan sevinirim anakartı değiştirebilirim sıkıntı yok.

X58 Anakart eski ama altındır mesela. Yine 775 düşünüyor ve hız aşırtmasız kullanırım dersen g41.

OC yapacağım diyorsan P35, P43, P45 yongalı anakartlar. DDR2 anakart alabilir elindeki RAM değerlendirebilirsin.
Bu sokette bir nebze daha ucuz olur GA-965P DS4 üzerinde de bios modu ile E5450 veya X5460 takılabiliyor.

İnsanları yanlış bilgilendirme. Modlu Xeon alırsan 775 sokete rahatlıkla takarsın. Biosuda modlarsan iş tamamdır.

İnsanları yanlış bilgilendirme. Modlu Xeon alırsan 775 sokete rahatlıkla takarsın. Biosuda modlarsan iş tamamdır.
Hortlatmak gibi olmasın ama siz daha konuyu okumamış mevzuyu anlamamışsınız.
ilk mesajda belirtilen model için bakın ne demişler.

Kod:
https://forums.tomshardware.com/threads/xeon-on-an-intel-d946gzis.3031228/post-18967364

Yeni konular

Geri
Yukarı