Xeon X5460 DDR4 Anakarta Uyumlu Mu?

bercesteS

Hectopat
Daha fazla  
Ucuz ve performanslı güzel bir sistem istiyorum ondan bu işlemciyi seçtim fakat DDR4 anakarta uyumlu olur mu? Bilmiyorum.

771.

Bu işlemci ile ucuz olur ama çok performanslı olmaz. Bildiğimiz Core2Quad. 2. Nesil i5 bundan daha performanslı.
DDR4 anakart almak varsa aklınızda ya R5 1600 12nm alın. Ya da biraz daha bekleyip R3 3100 veya 3300x alın. İşte o zaman hem ucuz hem de performanslı olur.

X5460 771 pin bir işlemcidir ve internette bunu 775pin için modlanmış bir biçimde satıyorlar. Sizin sorunuza gelirsek DDR4 desteklemez 775 pin ana kartlar eski olduğundan dolayı DDR3 DDR2 gibi modelleri bulabilirsiniz X5460 alacaksanız güzel bir soğutucuya ve overclock yapabileceğiniz bir anakarta ihtiyacınız vardır. Orta yüksek sev, denilebilecek bir ekran kartı alacaksanız ama ne olursa olsun iyi bir soğutucu gerekir çünkü işlemci aşırı ısınan bir işlemcidir. Buna ek olarak alacağınız anakart Xeon desteklemiyorsa internetten modlanmış BIOS bulup değiştirmeniz gerekir yoksa mavi ekran almanız kaçınılmaz olur.
Not: Alacağınız anakart G41 çipst ve üstü olması gerekir yoksa işlemciyi kullanamazsınız.

Ucuz ve performanslı güzel bir sistem istiyorum ondan bu işlemciyi seçtim fakat DDR4 anakarta uyumlu olur mu? Bilmiyorum.
X5460 bulaşmanızı tavsiye etmem. Uyumlu olduğu 775 pin anakartlar çok eski. i5 2500K falan kullanabilirsiniz ama en azından R3 1200 AF tavsiye ederim o f/p dönemi kapandı Xeon'larda. 775 pin anakart elinizde varsa E5450 falan fena değil.

Geri
Yukarı