Xeon 5462 anakarta uyumlu mu?

MustafaOnur1

Centipat
Anakartımın markasi GA-P31-E53G işlemcim E5200 ekran kartım HD 4350 ben işlemcimi değiştirmek istiyorum. CS GO oynamak için RAM'im 2 GB 4'e yükselteceğim şimdi sorum şu ben Xeon 5462 işlemci alsam N11'de var darboğaz veya anakarta uyar mı? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cpunun yan taraflarına tırnak açılmış olması ve pinlerine de sticker yapıştırılması, kısaca modlu cpu olması ve anakart biosununda xeon microcodelu ile güncellenmesi gerekir. Sonrasında sorunsuz çalışacaktır. Overclock düşünüyorsanız, stock soğutucu yerine bir de soğutucu almanız lazım.

Cpunun yan taraflarına tırnak açılmış olması ve pinlerine de sticker yapıştırılması, kısaca modlu cpu olması ve anakart biosununda xeon microcodelu ile güncellenmesi gerekir. Sonrasında sorunsuz çalışacaktır. Overclock düşünüyorsanız, stock soğutucu yerine bir de soğutucu almanız lazım.
Cevaplar için teşekkür ederim sipariş veriyorum hemen
peki birşey sorucam benim anakart en fazla 4 gb ram destekliyormuş şimdi ben bu işlemciyi aldıktan sonra hangi anakart almalıyım bu işlemciye uygun mudur birde bu işlemci cs go için nasıldır 4 çekirdek felan

Son düzenleme:
İşlemci ve 4gb ram, Cs:Go için yetecektir
Emin olamadığım hd 4350 nasıl bir performans sağlar. Yüksek ihtimalle, grafik ayarları ile oynarak fps düşmelerine maruz kalmadan oynanabilir. Ama dediğim gibi denemek lazım.

teşekkür ederim bu işlemciye uygun bir anakart var mı acaba çok soru soruyorum kusura bakma
Asus P5Q lardan ya da gigabyte p41 veya p45 lerden alırsanız overclock da yapabilirsiniz. Bu kartlar ikinci elde sıkı takiple 200 e ya da 150 ye bulunabiliyor. Ama tüm masrafları hesaba katıp ona göre hareket etmekte fayda var. Aynı değerlerde 1156 soket 1. nesil i3 veya i5 ler, lga 771 xeonlardan daha iyi performans verebiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı