Xeon X5460 overclock yapmak

Geralt34

Centipat
GTX 950.
Xeon X5460 3.16 GHz.
4+4 1333 MHz RAM.
ASUS P5g41T-M LX anakart.
Aerocool VX Plus 500W PSU.

Oyunlarda fena darbogaz yaşıyorum. Overclock yapmak istiyorum. Anakartimda hazır profiller var %5 %10 %15 gibi bu profilleri seçince PC çalışmıyor. Açilsa da zar zor açılıyor ve overclock failed yazıyordu. Sadece %5 sorunsuz çalıştı. Amacım 3.50 GHz'e çıkarmak ama daha önce hiç overclock yapmadım. YouTube'da Türk bir arkadaş aynı anakart aynı işlemciye voltaj vermeden 3.55 GHz yapıyor. Videodaki işlemlerin aynısını yaparsam bir sorun olur mu? Overclock yaparken nelere dikkat etmeliyim? Hiçbir bilgim yok.

Video linki;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Oncelikle biostan yapabilirsiniz. Yapmaniz gereken carpan kilidini arttirip voltajini cok az arttirmak. Size tavsiyem az az yapmaniz. Cunku birden istediğiniz GHz’e overclock edince ısınırsa sisteminiz isinir. Bu nedenle yavas yavas arttirin. Her arttirdiginizda stres testine sokup voltajin yetip yetmedigine bakın. Eger yetmezse sisteminiz kapanir zaten. Siz belki de voltaji az verdiginizden dolayi bu sorunu yasamissinizdir

GTX 950.
Xeon X5460 3.16 GHz.
4+4 1333 MHz RAM.

Oyunlarda fena darbogaz yaşıyorum. Overclock yapmak istiyorum. Anakartimda hazır profiller var %5 %10 %15 gibi bu profilleri seçince PC çalışmıyor. Açilsa da zar zor açılıyor ve overclock failed yazıyordu. Sadece %5 sorunsuz çalıştı. Amacım 3.50 GHz'e çıkarmak ama daha önce hiç overclock yapmadım. YouTube'da Türk bir arkadaş aynı anakart aynı işlemciye voltaj vermeden 3.55 GHz yapıyor. Videodaki işlemlerin aynısını yaparsam bir sorun olur mu? Overclock yaparken nelere dikkat etmeliyim? Hiçbir bilgim yok.

Video linki;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Her parçanın silikon kalitesi farklıdır, ilk önce bunu belirtmek istiyorum. G41 chipsetli anakartların OC potansiyeli fazla olmaz yani çok birşey beklememek lazım. O ayarları denemeniz de bir sakınca olacağını zannetmiyorum. Dikkat etmeniz gereken şeyler voltaj ayarlamalarında dikkatli olmanız. RAM'in de OC stabilitesine etkisi vardır. El ile OC yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Her parçanın silikon kalitesi farklıdır, ilk önce bunu belirtmek istiyorum. G41 chipsetli anakartların OC potansiyeli fazla olmaz yani çok birşey beklememek lazım. O ayarları denemeniz de bir sakınca olacağını zannetmiyorum. Dikkat etmeniz gereken şeyler voltaj ayarlamalarında dikkatli olmanız. RAM'in de OC stabilitesine etkisi vardır. El ile OC yapmanız daha sağlıklı olacaktır.
Ben voltajsiz overclock yapmak istiyorum videodaki ayarların aynisinimi yapıyım?

GTX 950.
Xeon X5460 3.16 GHz.
4+4 1333 MHz RAM.

Video linki;
Elindeki G41 anakartı o işlemciyi stok halde çalıştırması bile çok zorlar. Bence hiç OC işine girmeyin. Ben girdim 0.06 GHz sonrası daha OC yapmıyor 😀 Anakart çipi alev alıyor zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı