Xeon X5660 nasıl bir işlemci?

Ananyum

Picopat
Arkadaşıma bilgisayar topluyorum bu işlemciyi gördüm, diğerlerine kıyasla özellikleri çok iyi.
Sizce nasıl bir işlemci?
Önerileriniz var mı?
Bütçe: 100-200
Yer: Adana.

Xeon x5450, x3440,x3470 kullanmış birisi olarak tek bir tavsiyem var, bulaşma. Bu gördüğün işlemciler fiyatlarından ötürü cazip gelebilir ama adam akıllı bir ayar tutturmak işkence. Çok fazla ısınıyorlar,Overclock yapman gerekiyor,(Overclock olmadan performansları çok düşük kalıyor)adam akıllı bir ayar tutturana kadar yediğin mavi ekranların haddi hesabı olmuyor. Her şeyden önce ne kadar OC yaparsan yap bu işlemciler güncel işlemcilerin tekli çekirdek performansını yakalayamıyor. x3470 de dahil olmak üzere RX570'i bile çok ciddi darboğaza sokuyordu bu işlemciler.

Xeon X5450, X3440, X3470 kullanmış birisi olarak tek bir tavsiyem var, bulaşma. Bu gördüğün işlemciler fiyatlarından ötürü cazip gelebilir ama adam akıllı bir ayar tutturmak işkence. Çok fazla ısınıyorlar, overclock yapman gerekiyor,(overclock olmadan performansları çok düşük kalıyor)adam akıllı bir ayar tutturana kadar yediğin mavi ekranların haddi hesabı olmuyor. Her şeyden önce ne kadar OC yaparsan yap bu işlemciler güncel işlemcilerin tekli çekirdek performansını yakalayamıyor. X3470 de dahil olmak üzere RX570'i bile çok ciddi darboğaza sokuyordu bu işlemciler.

Bende de X3440 vardı berbattı. GTA 5'te falan çok darboğaz yapıyordu. Şu an X5660 var. Darboğaz çok yüksek oranda azaldı. Yakında i5 10400F e geçeceğim. Isınmada termal macun sürmeden çok sorun vardı. Hazır sistem almıştım. 90 derecelerden 60'lara düştü 65'i hiç görmüyorum. Termal macun sağ olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı