XF9005 Sonrası TV Tavsiyesi

golemcan

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bende bir süredir 55" boyutunda Sony XF9005 modeli var. Oğlan ufakken mührünü bırakmıştı üzerine zaten, yeni eve geçerken daha büyük bir şey bakıyorum ama sadece büyük olup kalite seviyesi olarak bunun da altında kalsın istemiyorum. 65" alacağım bu sefer, pazarda biraz bakındım sanırım Sony çekildiği için pek bir model kalmamış. Amazon'da A80J modeli var, Vatan'da dönem dönem Samsung S95B indirime girip çıkıyor.

Fiyat aralığı olarak 50k gibi düşünüyorum. Rtings'e falan baktım aşağı yukarı yakın cihazlar gibi gözüküyor ama Sony kullanmış birinin yorumları olsa daha rahat ederim sadece düz teknik incelemelerdense. Tizen kullanmadım daha önce, bir arkadaşım görece eski bir Tizen Samsung TV kullanıyor mesela maçları TODTV'nin App'i üzerinden izleyemiyor onun erişimi olan uygulama mağazasında yokmuş. Ben çok alıştım şimdi, mesela bilgisayar bağlamaya geri dönmeye hiç niyetim yok. Bu önemli benim açımdan. Konsol olarak Xbox SS var, belki bir ara PS5 de alabilirim bilmiyorum o yüzden VRR, 4K 120Hz gibi kriterler de önemli bu fiyatlara çıkmışken. Fikir verebilecek bir arkadaşımız olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı