XFX 6800XT Merc BIOS atılmış olabilir mi?

bayniks

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ikinci el bir XFX 6800XT Merc ekran kartı satın aldım ancak CPU-Z ile kontrol ettiğimde BIOS sürümü 020.001.000.060.00000. Bu sürüm MSI'a ait gibi görünüyor, ancak aynı zamanda TechPowerUp web sitesinde de aşağıdaki linkte XFX için de var. Anlamadım, eğer BIOS atıldıysa iade edeceğim. Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.

123.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
TechPowerUp'a göre biosunuzun 020.001.000.044.000000 olması gerekiyor.

Ancak mevcut BIOS'ta XFX'te kullanılıyor. İkisi arasındaki fark şu an kartınızdakinde Total Power limit 255 W, XFX için verilen de 281 watt. Aralarındaki fark sadece bu.

Merch için verilen 3 tane BIOS için de bu değer 281 ve 289 watt olarak değişiyor.

Kartınız sorunsuz çalışıyorsa büyütülecek bir olay olmamalı. İsterseniz dikkatli bir şekilde XFX için verileni yükleyebilirsiniz.

Belkide orijinal yüklenmiş biostur.

Sapphire 6800 XT Nitro+'a ait olduğu gözüküyor.
Evet hocam, siz daha iyi bilirsiniz ama çinli ve diğer kaynaklar biosun orjinal olduğunu söylüyorlar, ayrıca techpowerup da Device Id:1002 73BF olarak girilmiş, gerçekten kafam karıştı ürünün 15 ay garantisi var garanti dışı kalmasını istemiyorum.

Evet hocam, siz daha iyi bilirsiniz ama çinli ve diğer kaynaklar biosun orjinal olduğunu söylüyorlar, ayrıca techpowerup da Device Id:1002 73BF olarak girilmiş, gerçekten kafam karıştı ürünün 15 ay garantisi var garanti dışı kalmasını istemiyorum.
Oxyd Bilişim'den orijinal VBIOS'u mail ile isteyip BIOS'u güncelleyebilirsiniz. 3 sene önce aldığım 5600 XT'de 12 Gbps BIOS vardı 14 Gbps olması gerekirken. İletişime geçip BIOS'u isteyip kendim hallettim.

TechPowerUp'a göre biosunuzun 020.001.000.044.000000 olması gerekiyor.

Ancak mevcut BIOS'ta XFX'te kullanılıyor. İkisi arasındaki fark şu an kartınızdakinde Total Power limit 255 W, XFX için verilen de 281 watt. Aralarındaki fark sadece bu.

Merch için verilen 3 tane BIOS için de bu değer 281 ve 289 watt olarak değişiyor.

Kartınız sorunsuz çalışıyorsa büyütülecek bir olay olmamalı. İsterseniz dikkatli bir şekilde XFX için verileni yükleyebilirsiniz.

Belkide orijinal yüklenmiş biostur.

Evet hocam sanırım o şekilde bilgi için teşekkürler, FurMark testini de koyuyorum rica etsem bakar mısınız ilk defa kart alıyorum bilgim yok hiç.

Oxyd Bilişim'den orijinal VBIOS'u mail ile isteyip BIOS'u güncelleyebilirsiniz. 3 sene önce aldığım 5600 XT'de 12 Gbps BIOS vardı 14 Gbps olması gerekirken. İletişime geçip BIOS'u isteyip kendim hallettim.

Tamamdır hocam bir mail atayım bakalım ne diyecekler, değerli vaktinizi ayırdığınız içi çok teşekkürker. FurMark testini de koyuyorum bir sorun varsa cevaplarsanız sevinirim.

30Dakika-2K-8X MSAA-otomatik fan

Dosya Ekleri

• 2k.PNG
    2k.PNG
    2,8 MB · Görüntüleme: 124
Ben sıfır İncehesaptan almıştım aynı kartı. Konuyu görünce programı kurup baktım bendeki de aynı. Bendeki bilgiler aşağıdaki gibi ve ben bir fark görmedim. Kartımın kutusunun daha önce açılmadığına eminim.

Dosya Ekleri

• 111.PNG
    111.PNG
    43,8 KB · Görüntüleme: 94

Yeni konular

Geri
Yukarı