Çözüldü XFX merc 319 RX 6900 XT ekran kartı, MSI MAG Forge 100R kasaya sığar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhaba. Sistem toplamayı düşünüyorum. Elimde halihazırda başlıkta belirttiğim kasa var. XFX RX 6900 XT 34 cm uzunluğunda. Kasanın desteğini bilmiyorum. Sizce bu ekran kartı bu kasanın içerisine sığar mı?

Çözüm
Ucu ucuna sığmıyor. Kasanın maksimum desteği 330mm.

Hocam attığınız linki inceledim de orada ekran kartı için ayırdığı kısmın sağında HDD için bir yer ayrıldığı söylenmiş. Orayı kullanıp HDD'yi yukarı taksak herhangi bir sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam attığınız linki inceledim de orada ekran kartı için ayırdığı kısmın sağında HDD için bir yer ayrıldığı söylenmiş. Orayı kullanıp HDD'yi yukarı taksak herhangi bir sorun olur mu?
Sizin sorduğunuzu anladım fakat HDD için ayrılan bölüm muhtemelen kasanın arkası için belirtilmiş. Öyle olmasa bile ekran kartı + HDD olarak düşünmeyin o mesafeyi. O görselde ki sıvı soğutmanın 240 lık olduğunu göz önünde bulundurduğunuz zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız. Yani HDD için 33 cm den sonra ayrılmış bir mesafe yok.
Ekran kartı bugün çok uygun bir fiyata düşerse ve almak istediğiniz bir ürünse alın geçin. Kasayı değiştirir yada modifiye eder ne bileyim bir şekilde çözersiniz.

Sizin sorduğunuzu anladım fakat HDD için ayrılan bölüm muhtemelen kasanın arkası için belirtilmiş. Öyle olmasa bile ekran kartı + HDD olarak düşünmeyin o mesafeyi. O görselde ki sıvı soğutmanın 240 lık olduğunu göz önünde bulundurduğunuz zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız. Yani HDD için 33 cm den sonra ayrılmış bir mesafe yok.
Ekran kartı bugün çok uygun bir fiyata düşerse ve almak istediğiniz bir ürünse alın geçin. Kasayı değiştirir yada modifiye eder ne bileyim bir şekilde çözersiniz.
Anladım hocam 18 bin bandında şu an almayı düşünüyorum sağolun teşekkür ederim.

Öneri konusu açsanız daha iyi olacaktır. Bütçe belirtmeyi unutmayın :)
Konu yeni olduğu için bir süre beklemem gerekiyor hocam teşekkürler size de.

İncehesaptan bahsediyorsanız, ben birkaç ay önce 14bin TL ye almıştım. Bir daha o fiyata düşmedi ama aklınızda bulunsun. Bugün yine listeye eklendi saat 10 da fiyatı belli olacak.
Muhtemelen bugün bir sürpriz yapmazlarsa tahminen 15 bin TL ye indireceklerdir.

Geri
Yukarı