XFX QICK, MERC ve SWFT modelleri arasındaki farklar nelerdir?

karyakaya

Centipat
Daha fazla  
Merhaba dostlar.

XFX SWFT RX 6700 XT ekran kartlı PC aldım ama ASUS RX 6700 XT ekran kartlı PC'ler de alabiliyordum ama diğer parçalar daha kaliteli olsun diye XFX olanı tercih ettim sizce ne gibi farklar var bu markalar arasında? XFX bile içinde ayrılıyor MERC, QICK vs. diye, ben en alt modelini almışım sanırım baş ağrıtır mı ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
6700 XT genel olarak çok ısınan bir kart olmadığı için başınız ağrımaz merak etmeyin.

6700 XT genel olarak çok ısınan bir kart olmadığı için başınız ağrımaz merak etmeyin.
Peki R5 5600 işlemcim de var o çok ısınır mı? Kasam 4 fanlı Cougar MX440 modeli.

MERC > QICK > SWFT diye gidiyor sıralama. Genelde en temel farklar soğutma bloğu, fan kalitesi ve çip kalitesi ve fabrika çıkışlı frekans farkı oluyor.
benim aldığım swft kötü mü peki? pişman olunacak bir sebep var mıdır?

Fena değil o kasa. Stok soğutucuyla kullanırsan ısınır. 5500'ü stok soğutucuyla kullanıyorum ve ona rağmen bazı durumlarda 65-70 dereceleri görüyor. 5600'de biraz daha yüksek olacaktır. Çok rahatsız etmez tabii.

Fena değil o kasa. Stok soğutucuyla kullanırsan ısınır. 5500'ü stok soğutucuyla kullanıyorum ve ona rağmen bazı durumlarda 65-70 dereceleri görüyor. 5600'de biraz daha yüksek olacaktır. Çok rahatsız etmez tabii.
Hocam kasaya, monitöre, klavyeye, mouse'a, mousepad'e, masaya, kulaklığa inanılmaz para döktüm bütçe bitti eğer acele değilse sonra alayım ama yok ısınırsa sistem zarar görür falam dersen alayım. Sırf ısınma en aza insin diye Cougar MX440 aldım

Kasa uzmanı @BerkayZ87 hocam yanıtlarsa daha iyi olur.

Sistemi ne kadara aldınız?
17300 TL.

Hocam kasaya, monitöre, klavyeye, mouse'a, mousepad'e, masaya, kulaklığa inanılmaz para döktüm bütçe bitti eğer acele değilse sonra alayım ama yok ısınırsa sistem zarar görür falam dersen alayım. Sırf ısınma en aza insin diye Cougar MX440 aldım

17300 TL.
Sistemin fiyatı güzelmiş, soğutucu alacaksanız eğer Arctic Duo eSports 34, ID Cooling SE 224-XT veya SE 234-XT alabilirsiniz, tabii bütçenizi bilmeden önerdim.

Sistemin fiyatı güzelmiş, soğutucu alacaksanız eğer Arctic Duo eSports 34, ID Cooling SE 224-XT veya SE 234-XT alabilirsiniz, tabii bütçenizi bilmeden önerdim.
Şu an kasa elime bile gelmedi hocam acelesi olur mu acaba seneye yaza alsam olmaz mı? Sisteme şart bir şeyse hemen almaya çalışayım.

Geri
Yukarı