XFX Radeon RX 6700 XT Speedster nasıldır?

Gezegenn

Yoctopat
Soğutma özelliği iyi olması için bu bütçede 3 fanlı modellerde bunu buldum. Nasıldır bu ürün? 1080p oyun için uzun süre iade eder mi? Yanında işlemci olarak R5 5600.
  • XFX Radeon RX 6700 XT Speedster SWFT 12GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 6700 bırak 1080P'yi, çoğu oyunda 2K performans için bile müthiş bir kart, tam bir F/P ürünü, kendim de kullanıyorum.

Marka model olarak PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700 XT öneririm, soğutması çok iyi, malzeme kalitesi de çok iyi ve RGB tasarımı çok hoş duruyor.

Ryzen 5 5600 ile de çok iyi bir uyumu var.

Soğutma özelliği iyi olması için bu bütçede 3 fanlı modellerde bunu buldum. Nasıldır bu ürün? 1080p oyun için uzun süre iade eder mi? Yanında işlemci olarak R5 5600.
  • XFX Radeon RX 6700 XT Speedster SWFT 12GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı.

Çok iyidir. Fiyatı ve bütçeniz nedir?

400 lira fark var. Bence Red Devil alın.

Ekran kartı için bütçem ortalama 8.000 TL. Sizin dediğiniz ürüne de bakıyorum şimdi teşekkürler.

Bu arada monitör alacağım 165Hz ama 2K olayına hiç girmek istemiyorum sistemi zorlamamak için. En az 5 sene muhtemelen bir daha sistem yükseltmesi yapamam çünkü. 165Hz 1080p monitörleri araştıracağım bu yüzden. Monitör için de bütçe çok fazla değil zaten 4.000 TL.

Ben XFX olan değil Amd Radeon RX 6700 XT kullanıyorum ve hiçbir sıkıntısını görmedim. Hiçbir sıkıntı görmedim derken şöyle; LoL oynarken çok nadirde olsa (neredeyse hiç olmuyor) anlık FPS düşüşü yaşıyorum ama araştırmalarım sonucunda da bu FPS düşüşlerinin LoL'ün kendinden kaynaklı olduğunu öğrendim. LoL 2020 yılında yaptığı güncellemeyle birlikte çok yüksek sistemlerde dahi bu sorunu beraberinde getirmiş. Yani anlık FPS düşüşleri ya bu sebepten oluyor yada VDSL'e bile geçemeyen çağ öncesi ADSL'im yüzünden oluyor. Üstte bir arkadaş Ryzen5 5600 işlemci ile çok iyi uyum içinde olduğunu söylemiş, katılıyorum.

Sistem hiç zorlanmaz merak etme. Bende de 1080p monitör var şu an. Keşke param olsa da 2K alabilsem diye hayal kuruyorum. The Last of Us'ı bile aynı işlemci-ekran kartı kombosu ile 1800p (1080 değil) donmadan 60fps üstü oynayabiliyorum AMD VSR ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı