XFX Radeon RX 7900 XT - Sistem Önerisi

Bütçe
35.000 TL

Tonyukukk

Hectopat
Merhaba Dostlarım,

Sizlerin bilgilerine ve yardımlarına duyduğum ihtiyaçlarımı 2 başlık olarak belirteceğim.

1) XFX Radeon RX 7900 XT Speedster MERC 310 20GB GDDR6 320 Bit Ekran Kartı - 19.998 TL ( Bu ekran kartı hakkında fikirlerinizi merak ediyorum)

-Öncelikle tavsiye ederseniz eğer bu ekran kartı üzerine bir sistem toplamak istiyorum. Ekran kartı için ayırdığım maksimum bütçem 20k. Bu ekran kartını tavsiye etmezseniz hangi kartı tercih etmeliyim belirttiğim fiyat aralığında. Bu seviye bir kasa içinde monitör tavsiyelerinize de ihtiyacım var Max 27" veya 23, 8'de benim için ideal.

-Bu ekran kartı ile birlikte uyumlu olabilecek diğer parçalar neler olabilir. Bu parçalar için ise maksimum 15k ayırabilirim.
2K-4K vs. doya doya oyun oynamak istiyorum ha çok önemli mi benim için bu çözünürlükler aslında böyle bir oyun deneyimim hiç olmadığı hiç açıkçası fikrim yok. Bu konuda sizlerin beni yönlendirmesi benim için daha önemli. En son oynadığım oyun 2007 yılında Roma Total War'siz hesap edin.

2) Yukarıda belirttiğim bilgiler haricinde bana derseniz eğer örnek olarak abi üst seviye bir sisteme gerek yok senin için hani tüm oyunlardan alacağını verimi toplamda 20-25k civarı bir kasadan da alırsın keyfine bakarsın derseniz bunun içinde bana tavsiyelerde bulunmanızı rica edeceğim.

Şu an şahsi olarak PC toplama konusunda kulaktan dolma bilgilere sahip olduğum ve konu hakkında sıfır olduğum için sizlerin yardımına ve tecrübelerine ihtiyacım var.

Abi bu ekran kartını nereden buldun? Derseniz eğer biraz fiyatlarına özellikerine vs temel bilgilerine bakıp basit karşılaştırmalar yaptım mantıklı gibi geldi.

Tavsiyeleriniz için link falan araştırıp uğraştırmak istemem kimseyi benim için liste gibi yazsanız da yeterli olur ben araştırmasını falan yaparım.

Hepinize çok teşekkürler.

Kullanım amacınız sadece oyun mu?
Hangi oyunları oynamayı düşünüyorsunuz?
2K/4K oyunculukta bu bütçede en iyi seçenek 7900 XT,kaliteli 4K monitörler pahalı,2K yönelin.
Monitör dahil bütçeniz max ne kadar olabilir?

Gigabyte RTX 3080 XTREME WATERFORCE WB 10G 320 Bit GDDR6X 10 GB Ekran Kartı : 16.959,65 TL
MSI RTX 3080 Gaming Z Trio 10G LHR 320 Bit GDDR6X 10 GB Ekran Kartı : 19.899 TL

Ekstra olarak şu ekran kartlarıda var. Oyun olarak belli bir odağım yok aklıma gelen her oyunu oynamak istiyorum doya doya. Monitör olarak ise 5k kadar çıkabilirim.

@Merdo34 hocam 4070 Ti mı daha mantıklı 7900XTX mi?

Sadece oyun oynayacaksan 7900XTX daha uzun vadeli olur 4070 Ti VRAM'de dolayı 4K'ya elverişli bile değil yeni çıkan oyunlarda.

Gigabyte RTX 3080 XTREME WATERFORCE WB 10G 320 Bit GDDR6X 10 GB Ekran Kartı : 16.959,65 TL

Ekstra olarak şu ekran kartlarıda var. Oyun olarak belli bir odağım yok aklıma gelen her oyunu oynamak istiyorum doya doya. Monitör olarak ise 5k kadar çıkabilirim.
Bütçe ?

39.5K tutuyor.
@Tonyukukk

3080 sıfır alınmaz,bu fiyattan hiç alınmaz, kazık.

Sadece oyun oynayacaksan 7900XTX daha uzun vadeli olur 4070 Ti VRAM'de dolayı 4K'ya elverişli bile değil yeni çıkan oyunlarda.

Bütçe ?

35K Kasa için 5k ise monitöre ayırdım. Şunu da yapabilirim eğer 5K toplayacağım kasada fark edilir derecede bir fark yaratacak ise monitörü 2.plana da atabilir sadece kasa için 40K ayırabilirim. @TheworstD32132

@Merdo34 Teşekkür ederim önemli tavsiyelerin için bir liste yaptım fiyatlarını kovalayacağım. Tavsiye ettiğin ürünler haricinde de bir tavsiyen olursa benimle paylaşırsan çok sevinirim alternatif olabilecek. Ürün eklemek yerine direk bana isim model vs.de yazarsan da ben araştırmasını yaparım fazla zahmet vermemiş olayım.

35K Kasa için 5k ise monitöre ayırdım. Şunu da yapabilirim eğer 5K toplayacağım kasada fark edilir derecede bir fark yaratacak ise monitörü 2.plana da atabilir sadece kasa için 40K ayırabilirim. @TheworstD32132

@Merdo34 Teşekkür ederim önemli tavsiyelerin için bir liste yaptım fiyatlarını kovalayacağım. Tavsiye ettiğin ürünler haricinde de bir tavsiyen olursa benimle paylaşırsan çok sevinirim alternatif olabilecek. Ürün eklemek yerine direk bana isim model vs.de yazarsan da ben araştırmasını yaparım fazla zahmet vermemiş olayım.
Sapphire RX 7900 XT Gaming 21323-01-20G 320 Bit GDDR6 20 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Deep Cool PF750 750 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

AMD Ryzen 5 7600X Altı Çekirdek 4.7 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Gigabyte B650M DS3H AMD AM5 DDR5 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Kingston Fury Beast KF556C40BB-16 16 GB DDR5 5600 MHz CL40 Ram Fiyatları ve Özellikleri

Yeni konular

Geri
Yukarı