XFX RX 5500 XT 4 GB vs ASUS RX 5500 XT 4 GB

Merhaba dostlar ben İncehesap adlı siteden 2 adet sistem buldum ve biraz özelleştirme yaptım ve aralarında ortalama 20TL fark olduğunu gördüm XFX 5500XT modeli daha ucuz iki sistemi görmek isteyenler için link bıraktım.
(Işlemciyi Ryzen 3 3100 yaptım ekran kartını 5500XT yaptım Hypnotic 2680 | R5 2600 RX 580 8G 8GB DDR4 240GB SSD Gaming PC - incehesap.com
(Işlemciyi Ryzen 3 3100 yaptım Zone 1680 [Oyun Fatih'i] | R5 3400G RX 5500XT 4G 8GB DDR4 240GB SSD Gaming PC - incehesap.com
Anakartı ve kasayı işin içine dahil etmedim.
Hangisi daha iyidir cevaplarınızı bekliyorum iyi geceler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bende Asus arez radeon rx580 var. İlk sistemdeki ekran kartıyla aynı mı farklı bilmiyorum yalnız sistem ara sıra wattman hatası veriyor. Yakın bi arkadaşımda da msi armor rx580 var onda da sistemi ilk aldığı zamanlarda wattman hatası veriyormuş . Çözümünü ben bir türlü bulamadım, nadir yapıyor ama yapıyor. Rx serisi böyle diye düşünmeye başladım artık. Performans olarak çok iyi ekran kartı yalnız bu hata üzüyor.

İkisi de alınmaz, PSU dahil kasaların Cougar dışında hepsi C4. Cougar'ın da kasasının hava akışı kötü.
SSD'ler kronik sorunlu, değiştirip Kioxia Exceria yaparsanız da "eh" olur. Böyle saçma sapan hazır sistemlere bakmak yerine kendiniz toplayın. Bu arada ekran kartı olarak da 1650 Super ikisinden de daha iyi.

İkisi de alınmaz, PSU dahil kasaların Cougar dışında hepsi C4. Cougar'ın da kasasının hava akışı kötü.
SSD'ler kronik sorunlu, değiştirip Kioxia Exceria yaparsanız da "eh" olur. Böyle saçma sapan hazır sistemlere bakmak yerine kendiniz toplayın. Bu arada ekran kartı olarak da 1650 Super ikisinden de daha iyi.

İlk öncelikle merhabalar bütçem kısıtlı birazcık tek tek toplayınca ortalama 250TL daha fazla geliyor ve bu beni epey bir zorlar SSD'ye gelirsek forumlarda baktığımda ikisininde artı ve eksileri bulunuyor kasanın psusunu bütçemi toplayınca satıp kaliteli PSU ile değiştirmeyi düşünüyorum ekran kartında ise tek fanlı olan Phoenix ekran kartı sıcaklık konusunda hepsinden çok yüksek derecelerde çalışıyor FPS testlerinde 70-85 arasında gidip geldiğini gördüm ve 1650 Super'den vazgeçtim. O yüzden 5500XT'ye yöneldim internetten FPS farklarına baktığımda ise aman aman bir fark söz konusu değil.

İlk öncelikle merhabalar bütçem kısıtlı birazcık tek tek toplayınca ortalama 250TL daha fazla geliyor ve bu beni epey bir zorlar SSD'ye gelirsek forumlarda baktığımda ikisininde artı ve eksileri bulunuyor kasanın psusunu bütçemi toplayınca satıp kaliteli PSU ile değiştirmeyi düşünüyorum ekran kartında ise tek fanlı olan Phoenix ekran kartı sıcaklık konusunda hepsinden çok yüksek derecelerde çalışıyor FPS testlerinde 70-85 arasında gidip geldiğini gördüm ve 1650 Super'den vazgeçtim. O yüzden 5500XT'ye yöneldim internetten FPS farklarına baktığımda ise aman aman bir fark söz konusu değil.

Tek tek toplamak derken, bütçenizi belirtip konu açarsanız büyük ihtimalle daha ucuza toplayan biri olacaktır, sormanızda fayda var :) JamesDonkey SSD'nin ne artısı olabilir merak ediyorum. O sistemlerdeki SSD'ler ve markaları hakkında bilginiz olsun diye atıyorum bunları:

Ayrı ayrı toplarsanız istediğiniz 1650S modelini seçebilirsiniz, sıcaklık değerleriniz gayet iyi değerler olur, o RX 5500 XT modellerinden daha az ısınır. Galax ve INNO3D öneririm.

Ayrıca 1650S, 5500XT'nin 4 GB modelinden daha iyi. 5500XT'ye göre sürücü sorunları daha az ve daha az güç tüketiyor. Ayrıca, C4 PSU almamış olursunuz, tüm sisteminizin çöpe gitmesini istemezsiniz sanırım. Kasalar da rezalet, neden böyle bir sistem almak istediğinizi hâlâ anlamadım.

Bu iki sistem için "çöp" tabiri uygun olur. Sistem toplama hakkında konu açarsanız yardımcı oluruz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı