XFX RX 5600 XT çift BIOS olmuyor

Horseman

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
web dizayn - modcu
Merhabalar elimde XFX Radeon RX 5600 XT model ekran kartı var ve çift BİOS destekli. Ben birine tasarruf diğerini maksimum performans BİOS yükledim ama olmadı her ikisi de aynı oluyor ne yapmam gerek ?

@Emre İpek

Son düzenleme:
Sizin kartınız bu hocam. Bu kart zaten halihazırda 14 Gbps versiyon olanı. Yani VBIOS güncellemesine gerek yoktu. Ben de İncehesap'tan geçen ay aldım bu kartı. Kart bana geldiğinde yalnızca sağ tarafa güncelleme yapmışlar sol tarafa dokunmamışlardı. Yani performans kısmına çevirince 14, diğer kısma çevirince de 12 Gbps oluyordu. Ben de sadece mandalı soldan sağa alarak çözdüm işi.
Siz ne yüklediniz karta bilmiyorum. Şu anki vaziyetin GPU Z ile fotosunu atar mısınız?

Bende aynı yerden aldım ama kapalı kutu içeriğine müdahale etmiyoruz cevabını verdiler. mandalları 1-2 konumuna getirip deniyorum ikisi de aynı hiç değişmiyor. iki mandal da bu görseldeki sonucu veriyor. yüklemede mi bir hata yapıyorum amdvbflashwin programı ile load image deyip program tıklıyorum ? ama her ikisi de aynı oluyor ?? ( ilk başta da iki mandal aynı hızda olduğu için bu 14gbps vbios yükledim yoksa ellemezdim tabi)
Adssız.png

Son düzenleme:
Bende aynı yerden aldım ama kapalı kutu içeriğine müdahale etmiyoruz cevabını verdiler. Mandalları 1-2 konumuna getirip deniyorum ikisi de aynı hiç değişmiyor. İki mandal da bu görseldeki sonucu veriyor. Yüklemede mi bir hata yapıyorum amdvbflashwin programı ile load image deyip program tıklıyorum? Ama her ikisi de aynı oluyor? ( İlk başta da iki mandal aynı hızda olduğu için bu 14Gbps VBIOS yükledim yoksa ellemezdim tabii)
Eki Görüntüle 830936

Her 2 tarafı 14 Gbps yapmışsınız, bunda bir sorun yok hocam. Siz ne istiyordunuz tam olarak anlamadım. Tekrar 1500 MHz'ye mi dönmek istiyorsunuz?

Her 2 tarafı 14 Gbps yapmışsınız, bunda bir sorun yok hocam. Siz ne istiyordunuz tam olarak anlamadım. Tekrar 1500 MHz'ye mi dönmek istiyorsunuz?
Yok hocam iki tarafta aynı olsun istemiyorum farklı olsunlar biri sessiz biri performans olsun istiyorum. mandalı sola çekip (monitör bağlantı tarafı) sessiz BİOS, mandalı sağa çekip (güç bağlantı tarafı) performans olsun istiyorum stok hali de bu sanırım. iki tarafa da aynısını yüklemedim sola çekip sessiz BİOS kurdum sağ tarafa çekip denediğimde ise yine sessizdeki gibi 1500mhz normalde orda 1750 vardı nerede hata yapıyorum acaba ?

Not: kurulan BİOS 'lar kart markasının sitesinden yapıldı orijinal yani. şimdi bir de ekranda titreme oluyor yardımcı olursanız ne kadar sevinirim anlatamam :)

Yok hocam iki tarafta aynı olsun istemiyorum farklı olsunlar biri sessiz biri performans olsun istiyorum. Mandalı sola çekip (monitör bağlantı tarafı) sessiz BIOS, mandalı sağa çekip (güç bağlantı tarafı) performans olsun istiyorum stok hali de bu sanırım. İki tarafa da aynısını yüklemedim sola çekip sessiz BIOS kurdum sağ tarafa çekip denediğimde ise yine sessizdeki gibi 1500MHz normalde orada 1750 vardı nerede hata yapıyorum acaba?

Sizin iki tarafla işiniz olmamalı hocam. Sonuçta yalnızca bir tarafı kullanacağız. Herhangi bir tarafı 14 Gbps(1660 - 1750 - 1750) yapın ve kasayı kapatın. Daha da mandalla oynamayın. Sonuçta yalnızca ismi sessiz. Yoksa ikisinin de çıkardığı ses seviyesi aynı. Sadece 14 Gbps biraz daha fazla güç tüketiyor o kadar. Ben de sorununuzu tam anlayamadığım için bir şey diyemiyorum.

Sizin iki tarafla işiniz olmamalı hocam. Sonuçta yalnızca bir tarafı kullanacağız. Herhangi bir tarafı 14 Gbps(1660 - 1750 - 1750) yapın ve kasayı kapatın. Daha da mandalla oynamayın. Sonuçta yalnızca ismi sessiz. Yoksa ikisinin de çıkardığı ses seviyesi aynı. Sadece 14 Gbps biraz daha fazla güç tüketiyor o kadar. Ben de sorununuzu tam anlayamadığım için bir şey diyemiyorum.

Sorunum iki tarafın da aynı olması :) neden aynı ? çift BİOS değil mi bu ? biri sessiz mod diğeri performans mod olması gerekiyor. mandallarla işim yok tabi ki ama biri çöktüğü zaman diğeri de aynı olduğu için komple çökmüş olacak. derdim bu...

Yani iki seçenek olmalı ben istediğime alabileyim seninki gibi..

Sorunum iki tarafın da aynı olması :) neden aynı? Çift BIOS değil mi bu? Biri sessiz mod diğeri performans mod olması gerekiyor. Mandallarla işim yok tabii ki ama biri çöktüğü zaman diğeri de aynı olduğu için komple çökmüş olacak. Derdim bu...

Yani iki seçenek olmalı ben istediğime alabileyim seninki gibi.

Ben üşenmeseydim diğer tarafı da 14 yapacaktım. Üşendiğim için 12'de bıraktım. Nasıl olsa hiç değiştirmeyeceğim için. Ayrıca ikisinin de 14 Gbps olması biri çöktüğünde diğerinin çökeceği anlamına gelmiyor. Ayrıca niye çöksün hocam :D.

Ben üşenmeseydim diğer tarafı da 14 yapacaktım. Üşendiğim için 12'de bıraktım. Nasıl olsa hiç değiştirmeyeceğim için. Ayrıca ikisinin de 14 Gbps olması biri çöktüğünde diğerinin çökeceği anlamına gelmiyor. Ayrıca niye çöksün hocam :D.

İşte diğer taraf bende yok onun çözümünü arıyorum her ikisi de aynı oluyor benim kartta.. kısaca nasıl yüklendiğini anlatabilir misin ?

İşte diğer taraf bende yok onun çözümünü arıyorum her ikisi de aynı oluyor benim kartta. Kısaca nasıl yüklendiğini anlatabilir misin?

Ben hiç VBIOS güncellemesi yapmadım hocam o yüzden bilmiyorum. Mağaza sağ tarafa atmış sol tarafı bırakmış. Ben de hiç değiştirmemek üzere sağa aldım(1660 1750 1750) kullanıyorum. Bence sizinki de böyleyse daha fazla kurcalamayın veya yeni konu açarak destek isteyebilirsiniz. Elimden bu kadarı geldi :)

Ben hiç VBIOS güncellemesi yapmadım hocam o yüzden bilmiyorum. Mağaza sağ tarafa atmış sol tarafı bırakmış. Ben de hiç değiştirmemek üzere sağa aldım(1660 1750 1750) kullanıyorum. Bence sizinki de böyleyse daha fazla kurcalamayın veya yeni konu açarak destek isteyebilirsiniz. Elimden bu kadarı geldi :)

Hocam konuyu yine hortlattım ama bir sorunum var :) bendeki kartın aynısı sende de var 14Gbps'lik BIOS kullanıyorum ama 3. fan dönmüyor acaba sendeki üç fan da çalışıyor mu? BIOS ile alakalı mı diye onu araştırıyorum şu an değilse donanımsal bir sorun olduğu anlaşılır.

Hocam konuyu yine hortlattım ama bir sorunum var :) bendeki kartın aynısı sende de var 14Gbps'lik BIOS kullanıyorum ama 3. fan dönmüyor acaba sendeki üç fan da çalışıyor mu? BIOS ile alakalı mı diye onu araştırıyorum şu an değilse donanımsal bir sorun olduğu anlaşılır.

3'ü de dönüyordu kartı en son kullandığımda. Yeni konu aç hocam :D

Yeni konular

Geri
Yukarı