XFX 5600 XT BIOS güncellendiği nasıl anlaşılır?

Kererm

Hectopat
Sistem hazır olarak geldi. XFX 5600 XT'de performans VBIOS'u flashladığın zaman %7'lik bir artış görülüyor performansta. Ancak ben VBIOS'un sürümünü bilmiyorum. Yani sistem kurulurken flashlanıp da gönderilmiş olabilir. Sürümü ya da yüklenip yüklenmediğini anlayabileceğim bir yöntem var mı? Aynı VBIOS'u iki defa yüklersem cihazda hasar olma ihtimali olabilir belki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim ancak GPU-Z aşırı karışık geliyor her seferinde.Amd'nin vbios flashlamak için bir tool'u var.Orada da sürümler yazıyormuş.Eğer önceki sürüm ile benim seçtiğim dosyada ki sürüm aynıysa flashlamayacağım.
Bir de Ekran kartında dual bios varmış.Silent ve Performance bios diye.Ben ikisini de mi güncelleyeceğim? Kartın üzerinde switch bulunuyor mu tam olarak ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim ancak GPU-Z aşırı karışık geliyor her seferinde.Amd'nin vbios flashlamak için bir tool'u var.Orada da sürümler yazıyormuş.Eğer önceki sürüm ile benim seçtiğim dosyada ki sürüm aynıysa flashlamayacağım.
Bir de Ekran kartında dual bios varmış.Silent ve Performance bios diye.Ben ikisini de mi güncelleyeceğim? Kartın üzerinde switch bulunuyor mu tam olarak ne yapmam gerekiyor?

Kart üzerinde swtich var evet . Ben pc kapatıp switch değiştirdim, amd yönetim paneline girdim değerlerde fark göremedim, eski haline getirdim..

Aynı karttan bende mevcut incehesaptan almıştım bios güncel dediğiniz güncelleme programı ile baktım aynı.

İlave olarak 14gbs de çalıştığı amd yönetim panelinde özellikler kısmında yazıyor.

konuyu acan arkadasla aynı sıkıntı suan bende var tam olarak hersey acıklayabılırmı bılen kısı nasıl yapılmalı kendı ekran kartımın bıos surumu ''017.001.000.068'' olarak geciyor bu son surummudur yoksa bios guncelleme yapmalımyızı xfxnın kendı sitesinden pek anlamadım acıkcası yapmak ıstemedım yanlıs yapıldıgında kart zarar goruyormus yardımlarınızı beklıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı