XFX RX 5600XT %98 Kullanımda 70-77 derece normal mi?

• Konuyu başlatan 7777
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 692

7777

Hectopat
XFX RX 5600XT Ekran kartım var. Black Desert Online'da çoğu ayar Max ayarda, %98 kullanımda dereceler 70-77 arasında gidiyor. Normal midir?
İşlemcim: Ryzen 5 3600
Kasa: Cougar Gemini S

Ve kasamda 1 fan var egzoz tarafında buna rağmen dereceler iyi mi yoksa bir sorun yaşatma imkanı var mı? Cevap verirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Çok iyi değer daha aşağılara çekmek için önce içeriye giren soğuk hava mı yetersiz yoksa içerdeki sıcak hava tahliyesi mi yetersiz onu öğrenmeniz gerek daha sonra 2 fan yeterli olacaktır. Ben de sıcaklık ilgili sıkıntı çekiyordum 2 fan ekleyerek 4 derece kadar düşürdüm ekran kartı sıcaklığını daha sonra fan ayarı yaparak 3 derece daha düşürebilmeyi başarmıştım.

Kaç derece gibi bir fark yaşayabilirim ortalama bir tahminde bulunma şansınız var mı?
@Sigurd hocam deneyimlerini akarmış, ben kuzenime kurmuştum, o da artık daha az ısınıyor diye dönüş yapmıştı. Kasanın ısınmasından anlıyordu bilgisayarın sıcaklığını ama artık ısınmıyor demişti. Oradan pay biçecek olursak kuzenimin eski sistemde tahminen 6-7 derece bir fark oluştu. Yeni bir sistemde de 3-4 derece düşüreceğini tahmin ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı