XFX RX 5600XT fan ayarı

İsmail Cidan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim ekran kartım XFX RX 5600XT. Bir RPM ayarı yaptım ama boşta fotoğrafta ki gibi böyle çalşıyor, oyunda da 3000 RPM civarı çalşıyor ve başım ağrıyor artık çok fazla ses geliyor. Bana boşta oyun oynamıyoken sessiz oyun oynadığımda ekran kartımı serin tutcak ama sessiz bir RPM ayarı yapar mısınız? Bir de ekran kartımda XFX Zero DB fan teknolojisi diye bir şey var, 60 dereceye geldiğinde fanlar çalşıyormuş ama yaptım RPM ayarında 40 derecede bile 2400RPM çalışıyor.

Dosya Ekleri

• 2020.10.10-13.53.png
    2020.10.10-13.53.png
    101,5 KB · Görüntüleme: 127
Fan hızını 65 dereceye kadar en düşük seviyede ayarlayabilirsiniz. Benim kartımda en düşük fan hızı %30 olarak ayarlanıyor. Sende kaç olduğunu bilmediğim için net bir sayı veremiyorum. Ayrıca fan hızını yüksek tutmuşsun kart fazla mı ısınıyor oyunlarda? Ekran kartı ve diğer sistem parçalarının sıcaklık değerlerini kullanılan kasa modeli ve kasanın hava akışı da belirler. Kullandığın kasa modeli nedir? Yan tarafı açık şekilde sıcaklık değerlerine baktın mı?

Arkadaşlar benim ekran kartım XFX RX 5600XT. Bir RPM ayarı yaptım ama boşta fotoğrafta ki gibi böyle çalşıyor, oyunda da 3000 RPM civarı çalşıyor ve başım ağrıyor artık çok fazla ses geliyor. Bana boşta oyun oynamıyoken sessiz oyun oynadığımda ekran kartımı serin tutcak ama sessiz bir RPM ayarı yapar mısınız? Bir de ekran kartımda XFX Zero DB fan teknolojisi diye bir şey var, 60 dereceye geldiğinde fanlar çalşıyormuş ama yaptım RPM ayarında 40 derecede bile 2400RPM çalışıyor.

Böyle çok stabil çalışıyor tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    7,6 KB · Görüntüleme: 132

Yeni konular

Geri
Yukarı