XFX RX 5600XT mi Sapphire Pulse RX 5600XT mi?

Sapphire Pulse alınabilir. Hepsiburada üzerinden bir indirim vardı 2350 TL'ye kaçırmasaydın keşke.

Pulse modelini alırsan şöyle bir şey var. Nedense ne kadar ısınırsa ısınsın 1000 RPM'nin üstüne çıkmıyor fan hızları. Oyuna girdiğinizde manuel olarak arttırmanızı öneririm fan fızlarını.
Emin misin hocam? Ben RX 590 Pulse kullanıyorum bayağı 1700 RPM oldu. Senin kartta problem olmasın?

Nasıl ki Evga, Galax ve Zotac, Nvidia'nın resmi ortaklarıysa, Sapphire, XFX ve PowerColor firmaları da AMD'nin resmi ortaklarıdır. İçlerinde Sapphire bir adım öndedir fakat XFX ve PowerColor'un da güzel modelleri vardır. AMD tarafında ülkemizde çok bilinmese de, bu markalar yurt dışında bilinirler. XFX uzun süredir Türkiye'de yoktu, o da geri gelmiş artık, sevindim.

PowerColor için şöyle örnek vereyim, bir ara mining'cilere RX570, 580 yetiştiremiyordu bu firma. Uygun ve güzeldi. F/P takılır genelde. Bende 9 yıllık bir PowerColor ATI ekran kartı var, geçen taktım deneme amaçlı halen sorunsuz çalışıyor :) AMD kartlar için asıl uzak durmanız gereken ASUS'un tüm modelleri(TUF, Dual, ROG) ve MSI'ın Mech serisidir. Bunlara bulaşmayınız. Asus AMD özürlüdür, ya da kasten AMD ürünlerini sorunlu çıkarmaktadır. Tuf 5700 modeli 107 dereceye çıkıyordu en son, Rog Strix 5700 XT'nin de soğutma bloğunda üretim hatası vardı, kart aşırı ısınıyordu. Nedense bu bir tek Asus modellerinde oldu.

XFX 5600XT Thic II Pro ve Sapphire Pulse RX 5600XT karşılaştırmasına gelince. Sapphire Pulse bir tık daha iyidir ama XFX olanı 150-200 TL daha uyguna falan bulduysanız rahatlıkla onu da alabilirsiniz. Aralarında aşırı bir fark yok. İkisi de sizi üzmez.

Son düzenleme:
Nasıl ki EVGA, Galax ve Zotac, NVIDIA'nın resmi ortaklarıysa, Sapphire, XFX ve PowerColor firmaları da AMD'nin resmi ortaklarıdır. İçlerinde Sapphire bir adım öndedir fakat XFX ve PowerColor'un da güzel modelleri vardır. AMD tarafında ülkemizde çok bilinmese de, bu markalar yurt dışında bilinirler. XFX uzun süredir Türkiye'de yoktu, o da geri gelmiş artık, sevindim.

PowerColor için şöyle örnek vereyim, bir ara mining'cilere RX570, 580 yetiştiremiyordu bu firma. Uygun ve güzeldi. F/P takılır genelde. Bende 9 yıllık bir PowerColor ATI ekran kartı var, geçen taktım deneme amaçlı halen sorunsuz çalışıyor :) AMD kartlar için asıl uzak durmanız gereken ASUS'un tüm modelleri(TUF, Dual, ROG) ve MSI'ın Mech serisidir. Bunlara bulaşmayınız. ASUS AMD özürlüdür, ya da kasten AMD ürünlerini sorunlu çıkarmaktadır. TUF 5700 modeli 107 dereceye çıkıyordu en son, ROG STRIX 5700 XT'nin de soğutma bloğunda üretim hatası vardı, kart aşırı ısınıyordu. Nedense bu bir tek ASUS modellerinde oldu.

XFX 5600XT thic II Pro ve Sapphire Pulse RX 5600XT karşılaştırmasına gelince. Sapphire Pulse bir tık daha iyidir ama XFX olanı 150-200 TL daha uyguna falan bulduysanız rahatlıkla onu da alabilirsiniz. Aralarında aşırı bir fark yok. İkisi de sizi üzmez.

Biraz daha bütçe ayırıp Gaming X alsam.

Biraz daha bütçe ayırıp Gaming X alsam.

Kronik sorunlu bir model almadığın sürece, AMD tarafında Asus'tan uzak durduğun sürece, aldığın modeller arasında uçurum bir fark olmayacaktır. Bütçene nasıl uyuyorsa, içine nasıl siniyorsa öyle tercih edebilirsin ama ben olsam bütçemi çok zorlamam, hangisi işime geliyorsa alır geçerim.

Geri
Yukarı