RX 5600XT için XFX vs Sapphire

Peki bu hatalar nasıl geliyor nasıl oluyor ?

Hocam fam hızı arttırmak fanları bozar mı ?
Bu hatalar bir anda karşına çıkıyor. Eğer donanım parçalarınızda bir sıkıntı da yoksa genelde AMD ekran kartlarında görülen kronik problemlerdir. Net bir çözümü yoktur. Fan hızını arttırmak fanları bozmaz. Fanlar zaten ekran kartını soğutmak için vardır.

Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce XFX 5600XT 3 fanlı modelini aldım fakat forumda baktığımda herkes Sapphire modelin öneriyor. Çok şey kaybettim bu kartların eksileri ve artıları nedir? Karşılaştırma sitelerinde baktığımda ikisi de aynı fakat Sapphire öneriliyor bunun nedeni nedir?

Şunu söyleyeyim Nevşehir'de (yaz) RX 590 XFX Fatboy modeli kullanıyorum yükte 75 derece tabii biraz ayar düzenleyerek yaptım bunu.
Sapphirdede bir cok kişi sıcaklık için bu ayarları yapıyormus bu nedenle bence fark etmez ama tecrube konuşmalı diyorsanız Sapphire biraz fiyat düşükse ve fiyat konuşur diyorsanız XFX alın.

Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce XFX 5600XT 3 fanlı modelini aldım fakat forumda baktığımda herkes Sapphire modelin öneriyor. Çok şey kaybettim bu kartların eksileri ve artıları nedir? Karşılaştırma sitelerinde baktığımda ikisi de aynı fakat Sapphire öneriliyor bunun nedeni nedir?

Önceden yazmışsın ama yorumumu katayım dedim ben benchmark değerlerine baktım Sapphire XFX'den daha düşük FPS alıyor yani XFX genellikle bazı oyunlarda ciddi fark atıyor Sapphire'ye bazı oyunlarda ise XFX 1 FPS fark ile Sapphire'yi geçiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı