XFX RX 5600XT sıcaklık değerleri

Ömerrrrrr

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. XFX RX 5600XT ekran kartı sahibiyim. Ekran kartının oto fan ayarları biraz garip. %40 fan kullanımını çok geçmiyor. Bu şekilde %99 kullanım ile 1 saatlik Assassin's Creed Valhalla oynayışım sonucu 77 78 derecelerde gezdi. Aynı zamanda oto fan ayarını kullandığım zaman Zero RPM ( 60 dereceye kadar fanları çalıştırmama teknolojisi) açabiliyorum. Manuel fan ayarı yaptığımda ise maximum %60'ta çalışıyor fanlar. Onda ne olursa olsun en az %30 civarı dönüyorlar aynı zamanda. Oyun oynarken de Max eriştiğim sıcaklık 70 71 dereceler oluyor. Sizce hangi ayarda kullanmak ekran kartının ömrünü uzatır?

Aynı modeli kullanıyorum oto ayarlarda 83 dereceye kadar çıkıyor bundan hoşlanmadığım için kendim ayar çektim şimdi ise minimum 59 derece maksimum 65 dereceye kadar çıkıyor.

Cevaplarınız için teşekkürler. Günde çok fazla oyun oynamıyorum sanırım günlük kullanımda 0 RPM de kalması daha büyük artı benim için. Bu sıcaklıklar zarar vermez o zaman değil mi?

Aynı modeli kullanıyorum oto ayarlarda 83 dereceye kadar çıkıyor bundan hoşlanmadığım için kendim ayar çektim şimdi ise minimum 59 derece maksimum 65 dereceye kadar çıkıyor.
Merhaba arkadaşlar. XFX RX 5600XT ekran kartı sahibiyim. Ekran kartının oto fan ayarları biraz garip. %40 fan kullanımını çok geçmiyor. Bu şekilde %99 kullanım ile 1 saatlik Assassin's Creed Valhalla oynayışım sonucu 77 78 derecelerde gezdi. Aynı zamanda oto fan ayarını kullandığım zaman Zero RPM ( 60 dereceye kadar fanları çalıştırmama teknolojisi) açabiliyorum. Manuel fan ayarı yaptığımda ise maximum %60'ta çalışıyor fanlar. Onda ne olursa olsun en az %30 civarı dönüyorlar aynı zamanda. Oyun oynarken de Max eriştiğim sıcaklık 70 71 dereceler oluyor. Sizce hangi ayarda kullanmak ekran kartının ömrünü uzatır?
Hocam hangi program ile ayarlıyorsunuz fan hızını ?

Hocam hangi program ile ayarlıyorsunuz fan hızını ?
Radeon software'de direkt var hocam. Performans-ayarlanıyor kısmına gelin. Otomatik kısmı manuele alın. Fan ayarı devre dışı kısmını değiştirin. Ardından gelişmiş kontrolü açın. 0 RPM harici istediğiniz ayarı yapabilirsiniz

Arkadaşlar ufak bir güncelleme ekleyeyim. Oyun profili oluşturma seçeneğini kullanmaya başladım. Normal zamanda 0 RPM ile otomatik fan ayarında takılıyorum. Ağır yüke girilen oyunlarda da kendi profilimi oluşturuyorum o oyunlar açıkken otomatik aktif olup sonrasında kapatıyor. Böylece her iki seçeneği de kullanmış oluyorum. Öneririm

Geri
Yukarı