XFX RX 570 4 GB, ekran gidip geliyor

xda

Decapat
Büyük bir heyecan ile XFX RX 570 4 GB aldım elime ulaştı ve oyun testlerine başladım hemen. RDR 2 açtım, ilk olarak biraz oynadıktan sonra ekran gidip geliyordu. Sadece oyun değil bütün görüntü gidiyordu. Oyunla ilgili olduğunu düşünerek Rust oyununu açtım bir süre oynadım bir sıkıntı yok gibiydi 5-10 dakika sonra onda da görüntü git gel yapmaya başladı. Görüntü gidiyor 1-5 saniye arası sürüyor geri geliyor yine 10 saniye kadar bekleyip gidiyor görüntü. Bir çözüm yolu var mıdır?

Aynı sorun dün bende de vardı.
RX 470 için en güncel sürücüyü kurdum ve sorun çözüldü.
Eğer çözülmezse HDMI kablosunda bir sıkıntı olabilir.

Sanırım ayarları ultra yapınca oluyor. Sıcaklıkla ilgili gibi. Sıcaklık 76 nın üzerine çıkmadı ama ayarları ortaya düşürünce sorun çözüldü. Ultra yapınca sıcaklığı da etkilediğinden dolayı oluyor gibi duruyor şimdilik. VGA dönüştürücü kullanıyorum bu arada acaba ondan dolayı mı oldu diye düşündüm ama masaüstünde soğutma açısından da gayet stabil çalışıyor kart.
Şimdi Furmark testine soktum ekran kartını ve 82 dereceye gelince otomatik olarak ekranın gidip geldiğini gördüm. Anladığım kadarıyla ani yükselmeler oluyor oyunlarda bu da kapanmaya sebep oluyor. Öneriniz nedir acaba kartın değişime mi gitmesi gerekir yoksa normal midir?
Yardıma ihtiyacım var ayarlarla ilgisi yokmuş. Yabancı sitelerde insanlar 83 dereceleri sorunsuzca gördüklerini yazmışlar. Ben 82 dereceyi zar zor görüyorum onda da ekran gidiyor ekran akrtı 75 derecelere düşüyor ekran geri geliyor ve bir anda 80 derecelere çıkıyor sonra yine aynı döngü. Ben de fan hızını arttırdım max 78 dereceyi gördüm ama ekran yine kapanmaya başladı. Ne yapacağımı bikmiyorum birisi yardım etsin lütfen.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı