XFX RX 5700 XT düşük GPU saat hızı

TabldotLife

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, XFX RX 5700 XT RAW 2 Ultra ekran kartına sahibim, bilgisayarımı yeniden başlattığımda Afterburner veya Radeon Software ile baktığımda bazen GPU saat hızı 15-25 arası dalgalanıyor bilgisayarı yeniden başlatınca düzeliyor ve 798-800 arası geziyor iddle modda. Sizce bunun sebebi ne olabilir?
Sistemim.
R7 3800X.
MSI X570 GAMING Edge.
2x8GB 3600 MHz G.Skill Ripjaws.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile sürücüyü kaldırıp WHQL olan yazılım yukleyin.
Üç farklı sürücü denedim, kaldırma işlemlerini DDU ile yapmaktayım. Şu an betadayım ama son WHQL sürücüsünü denemedim, en son fırsatta deneyeceğim.

Oyun oynarken nasıl oluyor peki ? veya ekran kartını zorlayan bir durum olduğunda
O durumda sadece LOL oynamıştım başka zorlayıcı bir oyun açmamıştım. Ama LOL oynarken herhangi bir performans fps farklılığı yaşamadım, hissetmedim.

Üç farklı sürücü denedim, kaldırma işlemlerini DDU ile yapmaktayım. Şu an betadayım ama son WHQL sürücüsünü denemedim, en son fırsatta deneyeceğim.

O durumda sadece LOL oynamıştım başka zorlayıcı bir oyun açmamıştım. Ama LOL oynarken herhangi bir performans fps farklılığı yaşamadım, hissetmedim.
Lol oynarken clock speed normal değerleri buluyorsa ben bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum

Yük altındaki değerler önemli. Yük altındayken normal yüksek hızlarda çalışıyorsa bir sıkıntı yoktur.

MSI 5500 xt 8gb gaming kullanıyorum 650w psu var sistem boştayken 0-100 arası gidiyor clock speed oyuna girdiğimde bu değerler 1800 - 1950 arası değişiyor (oc yaptığım için yükseliyor o kadar )

Yük altında(CIV VI Benchmark) sonuçlarını paylaşıyorum.
Sırası ile;
Normal benchmark, normal iddle,
Düşük saat hızı iddle, düşük saat hızı Benchmark.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    37,7 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    35,8 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    33,5 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png