XFX RX 580 ışık patlaması

PiyazBey

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
8x2 16GB 3000 MHz CL16
Ekran kartı
XFX RX580 GB
Anakart
Gigabyte B450M-S2H
İşlemci
Ryzen 5 3500
Merhaba, XFX RX 580'li bir sistem var. Oyunlarda rastgele yerlerde laser flash patlaması gibi ışıklar beliriyor. SSD yeni ve testlerde sorunsuz çıktı. SSD'den kaynaklandığını düşünmüyorum.
Drug Dealer Simulator, Medieval Dynasty, Hogwarts Legacy, God of War gibi oyunlarda videodaki gibi ışık patlamaları oluyor. Bazen de oyundan atıyor.
Oyunların hepsi orijinal. Sorun ekran kartından mı kaynaklanıyor bilmiyorum ancak farklı yüksek oyunlarda böyle sıkıntılar olmuyor. Aklıma gelmeyen birkaç oyunda da bu sorunu yaşadım. Sürücüler güncel. Ekran kartının da sürücülerini her yenisi geldiğinde düzenli yüklüyordum. Farklı driverlar kuruluyken de aynı sorun oluyordu. Videoyu paylaştım, durum görseldeki gibi. Sebebi nedir sizce?

WhatsApp Görsel 2023-02-15 saat 23.13.11.jpg

WhatsApp Görsel 2023-02-15 saat 23.13.16.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı sorunu "GPU Artifact" diye geçiyormuş ve kartın sorunlu olduğunu yavaştan miadını doldurabileceği söyleniyor. Bu yüzden ekran kartı değişikliğine gidiyoruz. Aynı sorunla karşılaşan bu konuyu araştırabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı