XFX RX 6600XT için önerilen güç kaynağı neden 650W?

Ömercan06

Kilopat
Daha fazla  
Diğer markaların 6600XT modellerine önerilen güç kaynağı 500W yazarken XFX marka 6600XT'de modelinde 650W önerilmiş. Bunun sebebi nedir?

6600XT power spike olarak 250W'a kadar çıkabiliyor milisaniye gibi bir sürede o yüzden öyle öneriyor. genelde çoğu üretici.

Bu 3080'de 550W 6900XT'de ise 600W civarı :D

Garanti olsun diye yüksekten verilmiş. 450W kaliteli bir PSU besleyebilir.

150W geçen 6600XT hiç görmedim.
Power spike'dan bahsediyoruz burada oyun içi overlay yakalayamaz zaten çok minik bir sürede oluşan şeyler bunlar. Bilgilenmen için aşağıdaki videoyu atıyorum.

1655895437735.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

150W geçen 6600XT hiç görmedim.

MPT ile overclock yapınca 192w gibi saçma sapan yerlere ulaşmıştı. Zaten bunun üzerine gitmeye kalksan 6700 XT'ye dönüştürürsün kartı o da 200w çekiyor.

MPT ile overclock yapınca 192w gibi saçma sapan yerlere ulaşmıştı. Zaten bunun üzerine gitmeye kalksan 6700 XT'ye dönüştürürsün kartı o da 200w çekiyor.

MPT'den bahsetmiyorum. Kart fabrika çıkışlı olarak 20ms'lik bir sürede anlık olarak Powerı yükseliyor. Her kartta var bu.

1655895592532.png

Power spike'dan bahsediyoruz burada oyun içi overlay yakalayamaz zaten çok minik bir sürede oluşan şeyler bunlar. Bilgilenmen için aşağıdaki videoyu atıyorum.

Eki Görüntüle 1427782

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
5700XT gibi çok yüksek güç çeken bir ekran kartını 500W PSU ile uzun süre kullandı arkadaşım 1 kere bile sorun yaşamadı. Üreticinin belirlediği TDP sınırını stock ayarlarda aşması teorik olarak mümkün değil.

5700XT gibi çok yüksek güç çeken bir ekran kartını 500W PSU ile uzun süre kullandı arkadaşım 1 kere bile sorun yaşamadı. Üreticinin belirlediği TDP sınırını stock ayarlarda aşması teorik olarak mümkün değil.
Maalesef düşündüğün gibi olmuyor. . Gamers Nexus ve Techpowerup'un osiloskop ile yaptığı testler var izleyebilirsin. Techpowerup'ta 20ms'lik spikeları göstermişler. 1ms spikelar inan ki çok ama çok daha fazla oluyor.

Techpowerup linkinde Power Consumption sekmesine gelip en alttaki grafiğe bakabilirsin.

Maalesef düşündüğün gibi olmuyor. . Gamers Nexus ve Techpowerup'un osiloskop ile yaptığı testler var izleyebilirsin. Techpowerup'ta 20ms'lik spikeları göstermişler. 1ms spikelar inan ki çok ama çok daha fazla oluyor.

Techpowerup linkinde Power Consumption sekmesine gelip en alttaki grafiğe bakabilirsin.
1 yıldan fazla süre kullandı ve 1 kere bile sıkıntı yaşamadıysa ciddiye alınacak bir problem değil diye değerlendirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı