XFX RX 6800 Silent modda çalışmıyor

serkanaydin6308

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Oksid bilişimden değişimden sıfır kapalı kutu olarak XFX RX 6800 geldi.

Kartı taktım görüntü alamadım. Kart üzerindeki BIOS Switch'i sola çekince görüntü alabildim. Fakat bu şekilde ayarlarda sıfır fan özelliği kapanıyor + performans olarak 6700'de aldığım performansı alamıyorum. BIOS stock halde neden çalışmaz? Garantiye yollamalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.

Oksid bilişimden değişimden sıfır kapalı kutu olarak XFX RX 6800 geldi.

Kartı taktım görüntü alamadım. Kart üzerindeki BIOS Switch'i sola çekince görüntü alabildim. Fakat bu şekilde ayarlarda sıfır fan özelliği kapanıyor + performans olarak 6700'de aldığım performansı alamıyorum. BIOS stock halde neden çalışmaz? Garantiye yollamalı mıyım?

Bunu anlamak için dahili GPU veya 2. Bir kart ile görüntü alıp, GPU-Z ile slient VBIOS'a bakmak lazım, kart sıfırsa böyle bir sorun olamaması gerekiyor, ayrıca slient modda daha düşük performans vermesi lazım, orada da bir çelişki var.

Performans düşüklüğü için sürücüyü DDU ile kaldırıp tekrar kurun.

Sürücüyü sildikten sonra slient modda görüntü almayı da deneyin.

Son düzenleme:
Bunu anlamak için dahili GPU veya 2. Bir kart ile görüntü alıp, GPU-Z ile slient VBIOS'a bakmak lazım, kart sıfırsa böyle bir sorun olamaması gerekiyor, ayrıca slient modda daha düşük performans vermesi lazım, orada da bir çelişki var.

Performans düşüklüğü için sürücüyü DDU ile kaldırıp tekrar kurun.

Sürücüyü sildikten sonra slient modda görüntü almayı da deneyin.
Teşekkür ederim hocam
Bu 3. Xfx kartım ilk defa bu şekilde problem yaşadım . Ben 6700 ü söktükten sonra hiç driver silmeden bunu taktım daha sonra driverları sildim o arada bi sıkıntı olmuş olabilir .

Akşam driverları silip tekrar deniyeceğim.

Bu arada bu çubuk hangi tarafta olunca daha performanslı oluyor ?
Kutuyu açtığımda sağdaydı yani güç bağlantısının olduğu taraftaydı orada görüntü alamadım sola çektim . Acaba orada yüklü olması gereken bios olmayabilirmi ?

Anahtarda 2 mod mu, 3 mod mu var, kontrol eder misin?

BIOS Dual ama mod 3 tane görünüyor.

Soldan sağa doğru, Rage, Balanced, Quiet mod olarak.

(BIOS yazılmadan gelme durumu söz konusu değil.)
Hocam

Anahtar tek sağ ve sol var ortada durmadı yani sağ klik ve sol klik.

Ben yanlış yapmadıysam tabi . Kart xfx rx6800 swft . Sitesindede 2 mod var yazıyor .

Valla bi ara fabrikadan bios yüklenmeden geldi diye düşündüm . Driver silip kartı sıfırdan takıp tekrar driver kuracağım bakalım o şekilde çalışıcakmı .

Hocam

Anahtar tek sağ ve sol var ortada durmadı yani sağ klik ve sol klik.

Ben yanlış yapmadıysam tabii. Kart XFX RX6800 SWFT. Sitesinde de 2 mod var yazıyor.

Vallahi bir ara fabrikadan BIOS yüklenmeden geldi diye düşündüm. Driver silip kartı sıfırdan takıp tekrar driver kuracağım bakalım o şekilde çalışacak mı?

Kart kutusunun içinde BIOS modlarını gösteren bir kağıt olmalı, sitesinde Dual BIOS diyor, yani mod ile BIOS olayı farklı 3 mod olmayabilir de, siz sürücüyü bir deneyin, BIOS olmadan gelme ihtimali yok.

Kart kutusunun içinde BIOS modlarını gösteren bir kağıt olmalı, sitesinde Dual BIOS diyor, yani mod ile BIOS olayı farklı 3 mod olmayabilir de, siz sürücüyü bir deneyin, BIOS olmadan gelme ihtimali yok.
Tamamdır hocam çok teşekkür ettim akşam yine yazacağım . Dediğim gibi 3. Xfx kartım . Paketinden ben açtım sıfır olarak bu durum biraz can sıktı .

Rx 6700 ün 130 140 gibi değerler yakaladğı uningine heaven de rx 6800 110 puan çıkarması garip geldi.

Hocam tekrar merhaba

driver ları tekrar yükledim . Sonuç yine aynı ya garantiye yollıyacağım yada normal ise bu şekilde ayarları biraz kurcalayıp kullanacağım.
Hızlarımı kısıtlıyor anlamadım rx 6700 performansı alamıyorum .boştayken fan kullanıyor amd uygulama üzerinden hızları açsam olurmu

Hocam tekrar merhaba

driver ları tekrar yükledim . Sonuç yine aynı ya garantiye yollıyacağım yada normal ise bu şekilde ayarları biraz kurcalayıp kullanacağım.
Hızlarımı kısıtlıyor anlamadım rx 6700 performansı alamıyorum .boştayken fan kullanıyor amd uygulama üzerinden hızları açsam olurmu

Dosya Ekleri

• IMG_0429.jpeg
    IMG_0429.jpeg
    275,6 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Tamamdır hocam çok teşekkür ettim akşam yine yazacağım. Dediğim gibi 3. XFX kartım. Paketinden ben açtım sıfır olarak bu durum biraz can sıktı.

RX 6700'ün 130 140 gibi değerler yakaladğı uningine heaven de RX 6800 110 puan çıkarması garip geldi.

Hocam tekrar merhaba

Driverları tekrar yükledim. Sonuç yine aynı ya garantiye yollıyacağım ya da normal ise bu şekilde ayarları biraz kurcalayıp kullanacağım.
Hızlarımı kısıtlıyor anlamadım RX 6700 performansı alamıyorum. Boştayken fan kullanıyor AMD uygulama üzerinden hızları açsam olur mu?

Hocam tekrar merhaba

Driverları tekrar yükledim. Sonuç yine aynı ya garantiye yollıyacağım ya da normal ise bu şekilde ayarları biraz kurcalayıp kullanacağım.
Hızlarımı kısıtlıyor anlamadım RX 6700 performansı alamıyorum. Boştayken fan kullanıyor AMD uygulama üzerinden hızları açsam olur mu?

BIOS anahtarı Rage moddayken Fan Stop'u çalıştırmıyor, oyunda test ettiniz mi?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    171,9 KB · Görüntüleme: 13
  • image.jpg
    image.jpg
    126,5 KB · Görüntüleme: 16

Yeni konular

Geri
Yukarı