XFX RX580 8GB vs Palit JETstream 1060 6GB

Baizen

Kilopat
Arkadaşlar bilgisayar toplamayı düşünüyorum ama iki ekran kartı arasında kaldım, araştırdım biraz fakat kararsızım. Siz ne önerirsiniz ? İkisi de şu an aynı fiyatta.

İşlemci; Ryzen5 1500x
Anakart; Asrock AB350 Pro4
RAM; Dual kit Kingston 2666
Ekran Kartı; -----
HDD; WD 1TB
Kasa olarak işte iki seçenek var ama öncelikli olarak Dark G-Storm 600W hoşuma giden bir kasa PSU olmadan satılmıyor, diğeri de Aerocool CyberX 500W 80+ şeklinde bu yüzden sormak istedim PSU önemini.
500 Watt 80+ bir PSU RX580 de alsan sorun çıkartmayacaktır. :) Sercan abiyi dinle sen. :)

Hocam yakın zamanda kuzenime pc toplayacagım. AMD kartta ne gibi sorunlar yaşadınız ?
Öncelikle yazılım konusunda hiç beğenmedim. Nvidia bir sürü özellik sunarken ben anca bakıyordum. Arkadaşlarımda Nvidia vardı. Sunduğu pek özellik yoktu Amd'nin. Yeni kartlarda nasıl Amd bilmiyorum ama Nvidia'nın iyi olduğunu biliyorum.
Son zamanlarda da güncelleme geldi diye bildirim atıyordu. İndiriyor gibi yapıp sürümü yükseltmiyordu. Takılıp kaldı aynı sürümde aylarca.
Eğer çok performans farkı yoksa Nvidia alıp keyfinize bakın bence :)

Öncelikle yazılım konusunda hiç beğenmedim. Nvidia bir sürü özellik sunarken ben anca bakıyordum. Arkadaşlarımda Nvidia vardı. Sunduğu pek özellik yoktu Amd'nin. Yeni kartlarda nasıl Amd bilmiyorum ama Nvidia'nın iyi olduğunu biliyorum.
Son zamanlarda da güncelleme geldi diye bildirim atıyordu. İndiriyor gibi yapıp sürümü yükseltmiyordu. Takılıp kaldı aynı sürümde aylarca.
Eğer çok performans farkı yoksa Nvidia alıp keyfinize bakın bence :)
Hocam driver güncellemesi muhakkak gelmiştir. Keske kökten silip güncelini kursaydınız otomatikle ugraşmayıp. Nvidia nın sunupta AMD nin sunmadıgı mesela hangi özellikler vardı ?

Hocam driver güncellemesi muhakkak gelmiştir. Keske kökten silip güncelini kursaydınız otomatikle ugraşmayıp. Nvidia nın sunupta AMD nin sunmadıgı mesela hangi özellikler vardı ?
Bu sene sınav senem olduğu için giremedim hiç. Yazamayacağım, unuttum çünkü :D Shadow play gibi kaliteli bir kayıt sistemi yoktu. Valla hatırlayamadım şu an hepsini ama keşke Nvidia alsaydım dediğim zamanlar çok oldu :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı