XFX vs Sapphire 6900XT

Bütçe
14.000 TL
Teorik olarak baktığımızda iyi görünüyor ancak, ROG LC'nin bile VRM özelliklerini bulabilmiş değilim, Guru3D gibi bir site neden bunlardan bahsetmiyor düşündürücü.

Dediğim gibi teorik olarak baktığımızda iyi bir durum ancak Sapphire ve ROG LC modeliyle kıyaslamak gerek.
@NorwayTurk34

Teorik olarak baktığımızda iyi görünüyor ancak, ROG LC'nin bile VRM özelliklerini bulabilmiş değilim, Guru3D gibi bir site neden bunlardan bahsetmiyor düşündürücü.

Dediğim gibi teorik olarak baktığımızda iyi bir durum ancak Sapphire ve ROG LC modeliyle kıyaslamak gerek.
@NorwayTurk34
Kafamı karıştıran konular aslında tam olarak bu.
Benchmark olarak bakıp, aldığım kartlarda çok fazla yanılma payı çıkıyor.
Ryz 9 3900x vardı, Ryz 9 5900x siparişi verdim.
X570 Meg Ace anakartım var.
Düzgün ve performanslı bir GPU almak istiyorum ve ciddi anlamda teknik olarak çok az bilgi var bazı seri kartlarda.
Forumda aktif olarak biri kullanıyordur belki.
Çoğu youtuber veya teknoloji kanalları hediye olarak gelen kartı övmekten ya da yalın, rutin bilgi vermekten öteye geçemiyor gözümde.

Ya da artık gözümü karartıp alacağım öyle tecrübe edineceğim.
Şu an incehesapta 17 stok kaldı.
Son 3 kart kalana kadar sipariş vermeyip araştıracağım bakalım.

Forumda aktif olarak biri kullanıyordur belki.
DH Forumda belki vardır, oranın kullanıcı topluluğu biraz daha geniş ama, şöyle biraz bakınca kimse incelememiş kartı, sıcaklık değerleri zaten tatmin edici olacaktır, o konuda şüpheniz olmasın ama, VRM kapıştırmak istiyorsunuz sanırım, gerek de var mı tartışılır.
@NorwayTurk34 merhaba tekrardan.
Red Devil modeli de bildiğiniz üzere Powercolor'ın amiral gemisi ürünüi o da stoklara gelmiş bakmak isterseniz.

Son düzenleme:
DH Forumda belki vardır, oranın kullanıcı topluluğu biraz daha geniş ama, şöyle biraz bakınca kimse incelememiş kartı, sıcaklık değerleri zaten tatmin edici olacaktır, o konuda şüpheniz olmasın ama, VRM kapıştırmak istiyorsunuz sanırım, gerek de var mı tartışılır.
@NorwayTurk34 merhaba tekrardan.
Red Devil modeli de bildiğiniz üzere Powercolor'ın amiral gemisi ürünüi o da stoklara gelmiş bakmak isterseniz.
Merhaba ;

Evet bildirim gelmedi.
PowerColor çok tavsiye eden olmadı , servis süreci ve servis ağında sorun yaşama ihtimalim çok olur dediler.
Marka çok köklü ama kart tasarımı çok güven ve tat vermedi.
Malzeme kalitesi iyi gelmedi gözüme kutu içeriği biraz hoş o kadar.
GameGaraj’da bahsettiğiniz ürünü görmüştüm ben de.
Yurtdışı forum sitelerinde üründen memnun olan ile olmayan kişi var mı diye bakmıştım ama sayısı çok orantılı, insanlar gri kalmış.
Ne beyaz diyorlar ne siyah kart için.
Xfx dün farklı bir modeli incehesap’ta indirime girdi. İstediğim Merc319 model girmedi, girse onu alacağım.
Sapphire olan modelde CoilWhine sorunundan dolayı vazgeçtim.
Nitro+ modelinde dehşet bir Cw sesi var ve ben bu sesten nefret ediyorum.
XFX çok daha az cw sorunu yaşatıyor , Sapphire nazaran.
İncehesap indirim yapar mı diye bekliyorum işte 12.999 TL hala istediğim XFX Merc319 6900XT.

Servis ne durumda tam bilmiyorum ama Gamegaraj müşteri memnuniyetine önem veren bir firma. Red Devil de en üst seviyede konumlandırdıkları model oluyor.
Speedster Merc 319 da iyidir gerçi.
Nitro+ modelinde coil whine sorunu yaşayan mı olmuş? Forumlarda gördünüz sanırım, link paylaşabilirseniz sevinirim, daha hiçbir model incelemeye gelmedi çünkü.
@NorwayTurk34

Servis ne durumda tam bilmiyorum ama Gamegaraj müşteri memnuniyetine önem veren bir firma. Red Devil de en üst seviyede konumlandırdıkları model oluyor.
Speedster Merc 319 da iyidir gerçi.
Nitro+ modelinde coil whine sorunu yaşayan mı olmuş? Forumlarda gördünüz sanırım, link paylaşabilirseniz sevinirim, daha hiçbir model incelemeye gelmedi çünkü.
@NorwayTurk34

Sanırım bileşen ve malzeme kalitesi+tasarım için XFX almaya karar verdim. Stokta 13 adet kaldı.
Son 2 Adet kalana kadar indirim bekliyorum
Sapphire Nitro+‘da / 6 serisinin hemen hemen hepsinde kullandıkları bobin aynı olduğundan 6800,6800XT,6900XT de CW çok fazla mevcut.
Youtube geçmişinde sayısız video izlemişim aralarından buldukça buraya ekleyeceğim.

RTX Serisi olan CW sorunları daha fazla bir kaç tanesini koyacağım aralarında bana ait olan kartın videosuda mevcut
( CW olan )

1. Video 6800XT
Cw Anı : 1:16 Başlangıç
1:27 Bitiş
Link :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2. Video 6900XT
Cw Anı : 8:37 Başlangıç
9:16 Bitiş
Link :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

3.Video 6800XT Referans Kart
Cw Anı : Tüm video boyunca
Link :

4.Video 6800XT Referans Kart
Link :

5.Video 6800 Referans Kart
Link :

6.Video 6800XT PowerColor Red Devil
Cw Anı : 0:27
Bitiş : Video Boyunca
Link :

Nvidia Tarafında ise durum şu ;

Bu video bana ait, sattığım kart
Kart : Aorus RTX 3080 Xtreme Coil Whine
Link :

2.Video RTX 3080 FE
Link :

3.Video RTX 3080 TUF ASUS
Link :

4.Video RTX 3080 EVGA FTW3
Link :

5.Video RTX 3080 GAMING X TRIO MSI
Link :

6.Video RTX 3090 ASUS ROG STRIX
Cw Başlangıç : 1:46
Link :

7.Video RTX 3090 SUPRIM X MSI
Cw Başlangıç : 0:43
Link :

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı