XFX Zero 6900XT 18.498 TL

İndirimsiz olarak 22.500 TL'ye de alıyor olsanız blokları alacaksınız, 18.500 TL'ye de.
İndirimde olan zaten Ekran Kartı, soğutma bloklari zaten ihtiyaç olan şey.

Sadece ekran kartı icin neden sistem kurulsun ki borusu rakoru radyatoru pompası derken alır basını gider halihazırda Custom sogutmanız oldugunu dusunun daha dusuk bir model ekran kartı kullanıyorsunuz ve tak cıkar yapıyorsunuz belki sadece borularda degisiklik yapmak gerekir.

Sadece ekran kartı icin neden sistem kurulsun ki borusu rakoru radyatoru pompası derken alır basını gider halihazırda custom sogutmanız oldugunu dusunun daha dusuk bir model ekran kartı kullanıyorsunuz ve tak cıkar yapıyorsunuz belki sadece borularda degisiklik yapmak gerekir.
Almak zorunda değilsin, niye bu kadar uzatıyorsun? Bu ürünü takip edip indirime düşmesini bekleyen ve elinde loopu olan veya loop yapmaya razı olanları da düşünebilirsin mesela? Sen loop yapmayacaksan bu indirimi geç ve hava soğutmalı bir model satın al.

Sadece ekran kartı icin neden sistem kurulsun ki borusu rakoru radyatoru pompası derken alır basını gider halihazırda Custom sogutmanız oldugunu dusunun daha dusuk bir model ekran kartı kullanıyorsunuz ve tak cıkar yapıyorsunuz belki sadece borularda degisiklik yapmak gerekir.
Anlamıyorsunuz. Siz zaten bu sistemi kuracaksanız Ekran kartı ve blokları almak zorundasınız. Ekran kartı ve bloklar belirli bir fiyatta. Bu indirimle ekran kartı tarafında 4K kârdasınız. Zaten ürünü alamayacaksanız sadece muhalefet olmak için yorum yazmayın. Ayrıca kimse size bu ekran kartı düştüğü için sistem kurun demedi.

Almak zorunda değilsin, niye bu kadar uzatıyorsun? Bu ürünü takip edip indirime düşmesini bekleyen ve elinde loopu olan veya loop yapmaya razı olanları da düşünebilirsin mesela? Sen loop yapmayacaksan bu indirimi geç ve hava soğutmalı bir model satın al.

Bütçem var aslında hem kartı alacak hemde 5k harcayacak kadar. Ama değer mi? Nvidia istiyordum ama böyle bir amd’ye hayır demem. İşin bir diğer tarafı boruları vs buldum diyelim. Kasaya uyar mı? Kime yaptırabilirim? Çok değişik bir durum olur gibi. İstanbul’da mutlaka yapan vardır zaten

@Atalayq Bence kendi başına yapabilecek cesaretin yoksa hiç o işe girme. Çünkü profesyonel bir şekilde yapsan bile bu işler zahmetli ve bir o kadar sıkıcı. Bir gün eve bi' gelmişsin, GPU'dan sıvı damlamış kasaya :D Olabiliyor yani. Kaliteli bir hava soğutmalı GPU veya kapalı devre sıvı soğutmalı GPU almak daha mantıklı.

Bütçem var aslında hem kartı alacak hem de 5K harcayacak kadar. Ama değer mi? NVIDIA istiyordum ama böyle bir AMD'ye hayır demem. İşin bir diğer tarafı boruları vs buldum diyelim. Kasaya uyar mı? Kime yaptırabilirim? Çok değişik bir durum olur gibi. İstanbul'da mutlaka yapan vardır zaten.

Çok fazla dikkatli olmak ve boruları iyi oturtmak gerek. Ona göre kasada olmalı diye biliyorum. Yapacaksanız güzel görünüyor fakat işi bilenlerden yardım almak lazım. İndirimde ekran kartını aldık diye sevinirken sabah uyandığınızda tüm sıvının kasaya boşalması veya patlak olması hiç hoş olmaz.

@Atalayq Bence kendi başına yapabilecek cesaretin yoksa hiç o işe girme. Çünkü profesyonel bir şekilde yapsan bile bu işler zahmetli ve bir o kadar sıkıcı. Bir gün eve bi' gelmişsin, GPU'dan sıvı damlamış kasaya :D Olabiliyor yani. Kaliteli bir hava soğutmalı GPU veya kapalı devre sıvı soğutmalı GPU almak daha mantıklı.
Çok fazla dikkatli olmak ve boruları iyi oturtmak gerek. Ona göre kasada olmalı diye biliyorum. Yapacaksanız güzel görünüyor fakat işi bilenlerden yardım almak lazım. İndirimde ekran kartını aldık diye sevinirken sabah uyandığınızda tüm sıvının kasaya boşalması veya patlak olması hiç hoş olmaz.

Ben en iyisi Nvidia kart beklemeye devam edeyim😅 Gerçekten bu kartın görüntüsü çok iyi. Custom soğutmada çok performanslı ve görseli çok iyi. Ama bahsettiğiniz gibi hem bilgim yok hemde risk oluşturuyor. Teşekkürler iyi akşamlar

AiO olsa cok iyiydi ama şu anda sadece halihazırda Custom sıvı sogutma sahiplerine hitap ediyor.

Dedim diye bir itin bitarafına sokulmadığım kaldı olaya sadece upgrade gozuyle baktıgım ve sıfır Custom sistem kuranları atladım diye bu ithamları haketmedim.

Türkiye'de Custom sıvı sogutma kullananları genele vursak yüzde kac yapar 1 mi 0,5 mi?

Bir baska forumda sıvı soğutma bloklu 6900XT alan birisi bu kartı nasıl calıstırırım diye konu acmıstı belki de aklım ona gitti o an.

Karşınızdaki kişinin kaç yaşında, kaç senedir bu piyasada ve kaç adet sorunsuz sistem topladığını bilip bilmeden konuşmak da sanal alemin kotu taraflarından maalesef neyse konuyu daha fazla kirletmek istemiyorum.

Fiyat olarak güzel halihazırda Custom sıvı soğutma sistemi olanlar ve kurmak isteyenler için güzel bir fırsat.

İyi Sosyaller

Yeni konular

Geri
Yukarı