Xiaomi 11 Ultra vs Xiaomi 12s Ultra

Bütçe
16000-22000
iPhone 6S artık bitti. Bir amiral gemisi Xiaomi istiyorum ama kararsız kaldım. 16K'ya Xiaomi 11 Ultra 12/512 var ya da 22K ya Xiaomi 12s Ultra var sizce hangisini almalıyım? Forumlarda Xiaomi 11 ultrayı çok kötülemişler biraz soğudum ayrıca şu an anladığım kadarıyla en iyi Xiaomi kamerası 11 ultranın kamerası.

Çok az fark için 6 k fazla vermeye değer mi?

İkisi de kötü, Samsung Galaxy S21 veya S21FE alın hocam.

Isınma testlerinde gördüğün cihazların çoğunda soğutma sistemi var. Senin şu yazdıkların S22 Ultra için geçerli. S22 Ultra 8 gen 1'e rağmen fazla ısınmıyor çünkü büyük kasa ve üst düzey bir soğutma sistemi var. Benzer bir durum S22 için geçerli değil. S22 de hem küçük kasa var, hem de soğutma sistemi yok. Bu cihaz yük altına girdiğinde bu unsurlardan dolayı gereğinden fazla ısınıyor. Gereğinden fazla ısındığı içinde alınmamalı diyoruz.
İşte kullanıcı yük altına sokmaz ise almasında bir sorun olmayacak. Kullanıcı fazla oyun oynamaz ve yoğun kullanmaz ise bir sorun olusmayacaktir. Telefonu alan her birey oyun için vs almıyor.
Cihazın ısındığı bir gerçek zaten bunu inkar etmiyorum. Sadece kullanıma göre sorun yaşamaz diyorum.
İkisi de kötü, Samsung Galaxy S21 veya S21FE alın hocam.
Neye göre kötü dedin Esat hocam? Korkarım bilmiyorum, bilmek isterim.

Neye göre kötü dedin Esat hocam? Korkarım bilmiyorum, bilmek isterim.

Hocam biraz haterlık gibi görünebilir ama hayatımda gördüğüm bütün MIUI kullanan cihazlar rezalet, 2 ay sonra S3 Mini'ye dönüyor, evet belki kullandıkları işlemciler güçlü olabilir ama arayüzden dolayı almazdım.

Hocam biraz haterlık gibi görünebilir ama hayatımda gördüğüm bütün MIUI kullanan cihazlar rezalet, 2 ay sonra S3 Mini'ye dönüyor, evet belki kullandıkları işlemciler güçlü olabilir ama arayüzden dolayı almazdım.
2 ay bir tık kısa olmuş ama dediğiniz doğru sanırım.
Yine de 2 yıla cihaz değiştiririm diyen birine önerilebilir zannediyorum.

İkisi de kötü.

Kötü dediğiniz cihazlar S21 ve S21FE'den daha iyi dikkatinizi çekerim. Puana bakarak söylemiyorum. Arayüzüde gayet iyi sadece Xiaomi uygulamalarında reklam var kalkmadıysa o kadar. MIUI 14'ü Redmi Note 9S'te deneyimledim gayet stabil ve performanslı.

2 ay bir tık kısa olmuş ama dediğiniz doğru sanırım.
Yine de 2 yıla cihaz değiştiririm diyen birine önerilebilir zannediyorum.

2 ay evet biraz abartı yapıyorum ama bir yakınım 10s aldı. İlk 6 ay falan gayet iyiydi, şu anda cihaz hızlı şarj animasyonunda bile kasıyor. 1 yıl 3 ay falan oldu cihazı alalı.

2 ay evet biraz abartı yapıyorum ama bir yakınım 10s aldı. İlk 6 ay falan gayet iyiydi, şu anda cihaz hızlı şarj animasyonunda bile kasıyor. 1 yıl 3 ay falan oldu cihazı alalı.
Sorun cihazdan öte kamerada aslında.
İlk aldığın zamanki fotoğrafla 1 yıl sonra çekilen fotoğraflar farklı oluyor. Yazılım konusunda genel bir zayiflik var.

Bir yakınım 10s aldı. İlk 6 ay falan gayet iyiydi, şu anda cihaz hızlı şarj animasyonunda bile kasıyor. 1 yıl 3 ay falan oldu cihazı alalı.

Cihazdan cihaza göre değişir. Kimi cihaz iyidir kimisi kötüdür. Mesela Redmi serisinde 9'dan sonra AMOLED ekran dışında hiçbir gelişme yok daha kötü yapmışlar.

Kötü dediğiniz cihazlar S21 ve S21FE'den daha iyi dikkatinizi çekerim. Puana bakarak söylemiyorum. Arayüzüde gayet iyi sadece Xiaomi uygulamalarında reklam var kalkmadıysa o kadar. MIUI 14'ü Redmi Note 9S'te deneyimledim gayet stabil ve performanslı.

MIUI yerine One UI'ı tercih ederim. Ayrıca 2100 kötü bir chipset değil, gayet iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı