Samsung S24 Ultra vs Xiaomi 14 Ultra

S24 Ultra almış biriyim ilk aldığımda pek anlamamış olsam da ekranda siyaha griye yakın renklerde biraz tuhaflık olduğunu fark ettim sonradan araştırdığımda öğrendim ki ekranda kumlanma var ve test videolarını izleyince öğrendim ki aynı zaman da greenlenme de var ve bu sorunlar hem yurt içi ve yurt dışı neredeyse bütün S24 serisinde var arkadaşta S23 var ve S24 ultranın ekranından daha parlak görüntüsü var S24 ultranın ekranı neyazikki sorunlu.

Son düzenleme:
Telefonum 19 şubat üretimi ve benden eski ve daha yeni üretim olan cihazlardada aynı sorun devam ediyor yerli ve yabancı sitelerde benim yaşadığım sorunu yaşayan binlerce kullanlıcılar var ya bu bir sorun yada yansıma önleyici katman bu görüntüye neden oluyor fakat greenlenme sorunu yaptığım testlerde bariz bir şekilde var işi ilginci her yaptığım teste farklı oşuyor bu greenlenme bazı zaman yok gibi bişey oluyor bazı zaman yoğun başka marka amoled ekrana sahip cihazlardada olduğunu tespit ettim fakat s24 ultrada daha yoğun şekilde var fakat test harici bu sorun günlük kullanımda belli olmuyor fakat kumlu görüntü belli oluyor onada gözüm alıştı gibi sadece var olduğunu bilmek sıkıcı geliyor ve diğer cihazlardaki kadar bende kumlu görüntü yoğun değil fazla belli olmuyor yada onlar fotoraf çektiği için kumlanma daha belirgin gözüküyor fakat s23 ekranı s24ultranın ekranından daha parlak gözükmesi çok saçma

Arayuzde reklam beni cok rahatsiz ederdi sahsen. Korece yazi da pek yok hatta hic yok desek daha dogru. Çince yazi gormek isteyen icin HyperOS iyi yeni dil ogrenirsin. Ayni zamanda guncellemeler ne zaman gelir o da oyle rastgele. Bi bakarsın guncelleme gelmis ardindan 2 ay geçmiş guncelleme yok. Haydi ne duruyorsun sen de 1 tane Xiaomi 14 Ultra al geç. 🥰 Ha şey de var HyperOS cok akici. Uygulamaya bir girip cikisi var insani hayrete dusuruyor. Surekli uygulamaya gir cik oyunu oynayanlar icin de HyperOS birebir. Bir de iOS çakması tasarimi bayılıyorum bu adamlara. Hakkini yiyorlar.

Arayuzde reklam beni cok rahatsiz ederdi sahsen. Korece yazi da pek yok hatta hiç yok desek daha dogru. Çince yazi gormek isteyen icin HyperOS iyi yeni dil ogrenirsin. Ayni zamanda guncellemeler ne zaman gelir o da oyle rastgele. Bir bakarsın guncelleme gelmis ardindan 2 ay geçmiş guncelleme yok. Haydi ne duruyorsun sen de 1 tane Xiaomi 14 Ultra al geç. 🥰 Ha şey de var HyperOS cok akici. Uygulamaya bir girip cikisi var insani hayrete dusuruyor. Surekli uygulamaya gir cik oyunu oynayanlar icin de HyperOS birebir. Bir de iOS çakması tasarimi bayılıyorum bu adamlara. Hakkini yiyorlar.

Mi 14 takılıyordu kameradan çıkarken

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dakika 6 saniye 20.

Her telefon takilir bazi kosullarda ona bir sey diyemem. HyperOS hiz olarak iyi olabilir ama Android tarafinda Pixel cihazlari saymazsak en iyi arayuzun OneUI oldugu da gercek. Ozellestirme, guncelleme, kalite vb. bakimindan oyle. Ha bu gayet normal. Samsung Xiaomi'nin yaninda dev gibi kalıyor yazilim gelistirmek kolay bir sey degil. Ne yapacak garibanlar çalacaklar. Korece yaziya güldum. OneUI kotu dersin yavas dersin de oyle Korece yazi falan yok. Xiaomi alirsan Çince fazlasiyla gorursun de Samsung oyle uygulamalarinda Korece yazi cikan bir yazilima sahip degil.

Yeni konular

Geri
Yukarı