Xiaomi 11t format sonrası ısınıyor ve şarjı hızlı bitiyor

NeRoX42

Centipat
Daha fazla  
Merhaba hemen konuya gireceğim. Dolap üzerinden 2. el temiz bir Xiaomi 11t 256/8 aldim. Başlarda çok iyiydi fakat bir süre sonra bataryanin hizli gittigini fark ettim. Dün telefonu sıfırladım. Sıfırlamışken pil kalibrasyonu yapayim dedim. Pil kalibrasyonunu ilk asamasini yaptim (internetten izledigim bir videoya göre) fakat bugün gündelik kullanimimda şarj öyle bir hizli gidiyor ve öyle bir ısınıyorduki... Instagram'da gezinirken telefon cayır cayır yaniyordu internetten baktim bir konuda arka plan da güncellemeler yapiliyor diye bir şey gördüm. Doğru mu sizce ne yapmalıyım?

O kadar çabuk bitmemeli ekran süresi bataryadan bakabilir misiniz?
Güncelleştirmeler bittikten sonra stabil hale gelmeliydi.

Efendim güncellemeleri yapmadim hatta pil kalibrasyonunu tamamen bitirdikten sonra tekrar bir hard reset atmayi düşünüyorum bügünkü ekran sürem bu böyle olmasina bakmayin çoğu beklemedeki bir de telefon bugün aşırı derecede ısındı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-03-25-21-18-14-337_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2024-03-25-21-18-14-337_com.miui.securitycenter.jpg
    44,1 KB · Görüntüleme: 11
Efendim güncellemeleri yapmadim hatta pil kalibrasyonunu tamamen bitirdikten sonra tekrar bir hard reset atmayi düşünüyorum bügünkü ekran sürem bu böyle olmasina bakmayin çoğu beklemedeki bir de telefon bugün aşırı derecede ısındı.
Hocam 13 saat gayet iyi be de pro modeli var 8-9 alabiliyoruz.

hocam dediğim gibi bunun çoğu sarjı açık ekran yani 13 saat ekran süresi almadım hesaplamalarıma göre telefona sadece bügün 2 saat baktım
instagram pil düşmanı zaten hocam bir de arkada konum, whatsapp, wifi, vs. şeyler açık kullanıyorsan onlarda bitiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı