Xiaomi 11T için ekran koruyucu ve kılıf gerekli mi?

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7
Redmi değil eski adıyla Mi 11T model.
Not: Telefin yeni değil. Daha 2 sene civarı kullanmayı planlıyorum.

Gorilla Glass Victus ile geliyor her iki tarafı da. İnce kilif bulamıyorum telefona. Hep kare şeklinde. Bu da çok büyütüyor. Hadi kılıf neyse çünkü kaymayı engelliyor ama cidden 50-100TL'lik ekran koruyucu gerekli mi?

Victus koruma yeterince iyi değil mi? Kolaylıkla çizilir mi? Bu koruyucular cidden düşmeye karşı falan korur mu? Telefonu çok özenli kullanırim. Arka tarafı şeffaf pleksi olan bir kılıfım var onda bile yalnızca bir tane ışık olmasa da görünen bir çizik var (nasıl oldu bilmiyorum). Asla başka bir şeyle aynı cebe falan koymam.

Sormamdaki temel amaç şu: Ekran koruyucu hem çok kir ve iz tutuyor hem de zamanla ölüyor. İyi bir AMOLED ekranı var telefonun. Eski koruyucu meğerse şeffaflığını yitirmiş yarım senedir AMOLED siyahı görüyormuşum (dikkat etmemiştim günlük kullanımda).

Bu konuda iyi bir yerli/yabancı inceleme varsa direk onu da bırakabilirsiniz.
@Vavien.

Son düzenleyen: Moderatör:
Redmi değil eski adıyla mi 11t model.
Not: Telefin yeni değil. Daha 2 sene civarı kullanmayı planlıyorum.

Gorilla Glass Victus ile geliyor her iki tarafı da. İnce kilif bulamıyorum telefona. Hep kare şeklinde. Bu da çok büyütüyor. Hadi kılıf neyse çünkü kaymayı engelliyor ama cidden 50-100TL'lik ekran koruyucu gerekli mi?

Victus koruma yeterince iyi değil mi? Kolaylıkla çizilir mi? Bu koruyucular cidden düşmeye karşı falan korur mu? Telefonu çok özenli kullanırim. Arka tarafı şeffaf pleksi olan bir kılıfım var onda bile yalnızca bir tane ışık olmasa da görünen bir çizik var (nasıl oldu bilmiyorum). Asla başka bir şeyle aynı cebe falan koymam.

Sormamdaki temel amaç şu: Ekran koruyucu hem çok kir ve iz tutuyor hem de zamanla ölüyor. İyi bir AMOLED ekranı var telefonun. Eski koruyucu meğerse şeffaflığını yitirmiş yarım senedir AMOLED siyahı görüyormuşum (dikkat etmemiştim günlük kullanımda).

Bu konuda iyi bir yerli/yabancı inceleme varsa direk onu da bırakabilirsiniz.
@Vavien.

Ekranı öyle bir çiziliyor ki ekranı göremezsiniz sırf çziik diye sıfır ekranla değişim yaptırdım.

Bu kılıfın siyah modelini ve telefondaki sıradan ekran koruyucusu ile 1.5 yıl kullandım. Kılıf hem koruma hem şıklık bakımından harika. Mutlaka almanı tavsiye ederim. Düşürünce camı dışı kırıldımı derdin olmuyor. Sıradan nano ekran koruyucu ve bunu kullan yeterli.

Amazon.com.tr

Dosya Ekleri

• resim_2024-02-02_155837233.png
    resim_2024-02-02_155837233.png
    204,7 KB · Görüntüleme: 18
Ekranı öyle bir çiziliyor ki ekranı göremezsiniz sırf çziik diye sıfır ekranla değişim yaptırdım.
Telefon nedir?
Bu kılıfın siyah modelini ve telefondaki sıradan ekran koruyucusu ile 1.5 yıl kullandım. Kılıf hem koruma hem şıklık bakımından harika. Mutlaka almanı tavsiye ederim. Düşürünce camı dışı kırıldımı derdin olmuyor. Sıradan nano ekran koruyucu ve bunu kullan yeterli.

Amazon.com.tr
Kilıfimdan memnumum. Sorum bundan ziyade kullanmasam ne olur?

Etiketlendigim için yazıyorum. Xiaomi ürünlerini kullanmadım, kullanmayı da düşünmüyorum, kullanana hayır geldiğini de görmedim. Telefon kılıfı kullanmadım, kullanmayı da düşünmüyorum. Telefonlarim hiç yere düşmedi değil ama hiç kırılmadı.

Cizik fetişi olanlara kolay gelsin. Ben montajını yaptığım dogramalari sektörde herkesin yaptığı gibi maket bıçağı ile temizlemeye devam edeyim. Günün birinde telefonuma silikon yapisirsa onu da o şekilde temizleyecegimden emin olabilirsiniz.

Aletleri kullanmak için aldığınızı unutmayın. Müzede sergileyecekseniz başka tabii.

Telefon nedir?

Kilıfimdan memnumum. Sorum bundan ziyade kullanmasam ne olur?

Ekran için kesinlikle ekran koruyucu kullanmanı öneririm. Düşürmekten ziyade çizilmelere karşı önlem için. Kılıf ise mutlaka darbe emicili kullan. Telefon çok ince kılıfsız elden her an kayacakmıs gibi bir hali var o yüzden ben öyle kullandım. Kendinize ve çevrenize çok güveniyorsanız kılıfsız kullanabilirsiniz bu bir zorunluluk değil tabii ki.

Alakası yok Samsung S23ultramda vardı oda çok kolay çiziliyordu. En iyi çizilmiyor diyebileceğim ekran 14 Pro Max oldu.

Ekran için kesinlikle ekran koruyucu kullanmanı öneririm. Düşürmekten ziyade çizilmelere karşı önlem için. Kılıf ise mutlaka darbe emicili kullan. Telefon çok ince kılıfsız elden her an kayacakmıs gibi bir hali var o yüzden ben öyle kullandım. Kendinize ve çevrenize çok güveniyorsanız kılıfsız kullanabilirsiniz bu bir zorunluluk değil tabii ki.
Peki düşüneyim... Hiç ekran koruyucusuz kullanmadım ama cidden biraz sinirimi bozuyor...

Geri
Yukarı