Xiaomi 11t MIUI 12.5.9 güncellemesi sonrası aşırı ısınma

Emre1199

Centipat
Daha fazla  
Xiaomi 11t cihazımı 12.5.9 sürümüne güncelledim. Eski sürümde PUBG'de 60FPS oynarken maximum 40 dereceyi görüyordu ve bu uzun sürüyordu ancak güncellemeden sonra 10-15 dakika sonra sıcaklık 40-45 derecelere çıkıyor. Ne yapmalıyım? Sürüm düşürmeli miyim? Sürüm düşürmek telefonu garanti dışı bırakır mı?

Xiaomi 11t cihazımı 12.5.9 sürümüne güncelledim. Eski sürümde PUBG'de 60FPS oynarken maximum 40 dereceyi görüyordu ve bu uzun sürüyordu ancak güncellemeden sonra 10-15 dakika sonra sıcaklık 40-45 derecelere çıkıyor. Ne yapmalıyım? Sürüm düşürmeli miyim? Sürüm düşürmek telefonu garanti dışı bırakır mı?

Konu dışı ama sıcaklık bilgilerini nereden görüyoruz?

Güncelleme sonrası hard reset atmak faydalı olacaktır. Hard Reset atın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konu dışı ama sıcaklık bilgilerini nereden görüyoruz?
Geliştirici seçeneklerini açıp geliştirici seçeneklerinden Power monitöru aktif edin FPS, ekran tazeleme hızı ve işlemci sıcaklığı paneli açılacak. Batarya sıcaklığına da pil kısmından bakıyorsunuz

Güncelleme sonrası hard reset atmak faydalı olacaktır. Hard Reset atın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hard reset sonrası sürüm aynı kalır mı? Başlangıç sürümüne dönmez mi?

Son düzenleme:
Geliştirici seçeneklerini açıp geliştirici seçeneklerinden Power monitöru aktif edin FPS, ekran tazeleme hızı ve işlemci sıcaklığı paneli açılacak. Batarya sıcaklığına da pil kısmından bakıyorsunuz

Dönmez. Aynı sürümde kalır.

Hocam baktım işlemci sıcaklığını göstermiyor.

Ayrıca 12.5.9 sürümü zaten sorunlu bir sürüm. MIUI 13'e geçmenizi tavsiye ederim.

MİUİ 13 daha sorunlu değil. 13'ün ilk sürümleri sorunlu. 13.0.5 üzeri normal.
Madem yeni her zaman sorunlu o zaman telefonu hiç güncellemeyelim?

Dediğiniz gibi ben 13.0.3, 13.0.7 kullandım ve şimdi de 13.0.9 kullanıyorum herhangi bir bugla karşılaşmadım (11T). Ayrıca o çok sorunlu denen sürümler çoğunlukla Redmi ve Poco telefonlar. Düz Xiaomi'ler daha stabil oluyor.

12.5.8 de kullandım Andrid System miydi neydi çok pil harcıyordu. 13'e geçtim düzeldi. Tabii biraz şansınıza da bağlı ama ben güncellemenizi tavsiye ederim. E 14 geliyor bir zahmet 13'e geçin artık :ROFL:

Geri
Yukarı