İnceleme Xiaomi 11T

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere yaklaşık 7 aydır kullandığım yurtdışı Xiaomi 11T 128GB cihazım hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım. Umarım faydalı olur.

F/P ÜRÜNÜ MÜ?

Bana kalırsa yurtdışı alacaksanız eğer kesinlikle fiyat performans kralı. Fakat sıfır fiyatına değer mi orası biraz tartışma konusu. Belki sıfır fiyatına S21 FE daha mantıklı olabilir ama kullandığım için tam yorum yapamıyorum.

KUTU İÇERİĞİ

Evet kutu içeriği konusunda gerçekten dolu bir telefon. Yanında 67W şarj adaptörü, bir ucu Type-C bir ucu USB kablo, şeffaf kılıf ve üstünde hazır ekran filmiyle geliyor. Kitapçıkları falan söylememe gerek yoktur herhalde. Yani anlayacağınız kutu içeriği konusunda hiç üzmeyecek bir telefon.

TASARIM ve MALZEME KALİTESİ

Tasarım konusu kişiye bağlı bir konudur fakat ben tasarımını beğendim. Arkada 3 tane kamerası var ve güzel gözüküyor. Ama malzeme kalitesi kısmında arka kapağı plastik ve hissiyatı pek iyi sayılmaz. Arka kısmı cam vb. olsaydı çok daha güzel olabilirdi.

ARAYÜZ

Evet geldik herkesin tartıştığı arayüz kısmına. Bana göre arayüzü gayet güzel ve hiç bir sorun yaratmadım. Arayüzü iPhone gibi premium hissiyatını cidden yaşatıyor. Arayüzünde bir kere bile reklam görmedim zaten kapatılabiliyor. Arayüzünde çok kasma yaşıyorum uygulamalar zor açılıyor diyenler oluyor fakat ben bu konuyu telefonumda yaşamadım hatta ve hatta yakınımın iPhone 11'ini hız konusunda geçiyor diğer iPhone'lar ile de karşılaştırmak istiyorum fakat üst seviye iPhone kullanan yakınım yok. Belki bu tür yorumları yapan arkadaşlar Redmi veya POCO kullanıyodur orasını bilemem. MIUI sürümüm ise 14.

EKRAN PERFORMANSI

Ekran kalitesi kısmı kişinin beklentisine göre değişir ama ben gayet memnunum ve çoğu kişininde ekran konusunda hüsrana uğramayacağını düşünüyorum. Daha iPhone 15 ve 15 Plus'ta olmayan 120Hz ekran özelliği bu telefonda var. 4K videoları rahat bir şekilde izleyebiliyorum.

SES PERFORMANSI

Ses kalitesi konusuna gelirsek. Ses kalitesi konusunda üzmez müzik dinlerken gayet rahat anlaşılır ses patlaması yaşanmadan çok güzel müzik dinleniyor ve filmlerde çok güzel ses performansı var fakat bir üst modeli olan Mi 11 Ultra gibi telefonların Harman/Kardon'lu hoparlörüyle başa çıkamaz. Abimin Mi 11 Ultra'sı var ve o da Harman/Kardon'lu bir telefon ondan biliyorum.

KAMERA PERFORMANSI

Evet benim biraz üzüldüğüm bir konudur kamera performansı. Arka kamerasının 4K 30FPS'e kadar desteği var ve güzel ışığı olan ortamlarda çok güzel çekimler yapabiliyorum fakat biraz karanlık ortamlarda güzel video ve fotoğraf çekebildiği söylenemez. Selfie kamerasının ise 1080P 30FPS'e kadar desteği var ama ön kamerası pek tatmin edici değil. Selfie kamerasında iPhone 11 daha hoş çekimler yapabiliyor fakat arka kamerada rekabet gösteriyor. Yani kısacası eğer bu telefonu kamera için alacaksanız almanızı tavsiye ederim diyemem.

BATARYA PERFORMANSI

67W şarj desteğiyle 0'dan 100'e kadar 36 dakikada şarj olabiliyor. Fakat ben 20'de takıp 80'de çıkardığım için 18 dakika sürüyor. Şarjı bir günü hatta bir buçuk günü bile çıkarır. Yani şarj konusunda şüpheniz varsa merak etmeyin 5000mAh bataryası gününüzü çıkarır.

OYUN PERFORMANSI

Evet oyun performansı sizin kullanımınıza göre değişmekte. Ben açıkçası ağır oyunlar oynamadığım için bu kısımda pek yorum yapamayacağım. Telefonda Clash Royale, Clash of Clans ve arada sırada Traffic Rider oynuyorum. Bu tür oyunları zaten bir çok telefon kaldırıyor. PUBG gibi oyun performansını oynamadım fakat YouTube incelemelerinde iyi performanslar alabiliyor.

BİTİŞ

Evet benim görüşlerim bu kadardı. Pek detaylı bir inceleme olmamış olabilir fakat elimden geleni yaptım. Yani kısacası şöyle; Ben bu telefona Samsung Galaxy A8 2016 telefonumdan geçtim. Zaten o telefondan bu telefona geçmek benim için yeni bir çağa girmek gibiydi. Alma konusunda şüphe olanlar varsa şunları söyleyeceğim; Eğer yurtdışı alacaksanız düşünmeden alabilirsiniz. MIUI arayüzü hakkında çok şüphe duyanlar fakat bu telefonda o bahsedilen sıkıntılarla karşılaşmazsınız. Eğer yurtiçi alacaksanız; Bunu biraz araştırmanız gerek. Yurtiçi fiyatına S21 FE alınabiliyor ve S21 FE bence 11T'ye güzel bir rakip. Zaten Technopat Sosyal'de konu açarsanız arkadaşlar sizlere yardımcı olacaktır. Telefon hakkında sorularınız varsa sorabilirsiniz cevaplarım. Neyse, umarım bu incelemem güzel bir inceleme olmuştur ve beğenmişsinizdir. Herkese iyi günler dilerim.

Kesinlikle katılıyorum, 2022 Eylül ayında sıfırı 17k iken 6500TL'ye yurt dışı almıştım oyun için kullanıyordum. İşin saçma yanı hala kayıtsız bir şekilde IMEI attırmadan kullanıyorum. Çok iyi cihaz kullanmasını bilene.

Teşekkür ederim dostum.

Merhaba dostlarım tekrardan. Bugün telefonumu iPhone 15 ile karşılaştırma fırsatım oldu. Herhangi bir mağazadan değil dayımın kullandığı telefonla hız karşılaştırması yaptım. iOS'un sistem uygulamaları, MIUI'ın sistem uygulamalarından daha hızlı açılıyor ama aralarında sadece milisaniyelik fark var. Ama onun dışında sosyal medya uygulamalarında telefonlar eşit durumda. Bazı uygulamalar 11T'de daha hızlı açılıyor, bazıları iP15'te. Ama aradaki fiyat farkını da hesaba kattığımız zaman 11T cidden çok iyi performans veriyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı