Xiaomi 13T Pro şarjı çok hızlı bitiyor

Ayarlar ekran bölüm de karanlık mod var bide onu deneyin amoled ekranda siyah daha az pil bitiriyor diye biliyorum birde sürekli ekran alıp dokunuyorsaniz da çabuk bitter

Ayarlar ekran bölüm de karanlık mod var bide onu deneyin amoled ekranda siyah daha az pil bitiriyor diye biliyorum birde sürekli ekran alıp dokunuyorsaniz da çabuk bitter

Ayarlar içinde Digital Well Being & parental controls diye bir ayar var. Ben İngilizce kullanıyorum ancak şöyle tarif edeyim, telafonu kaç saat kullanıyorsunuz ne kullanıyorsunuz bunu raporlayan bir bölümdür. Hatta bu bölümden her bir uygulamaya belli saat çalışma izni verebilirsiniz, o saatten sonra uygulama çalışmayı durdurur. Burayı kontrol ettiğinizde ne kadar telefon başında vakit geçirdiğini öğreniyor insan ve şaşalıyor. Ben pil süresinden şikayetçi değilim. Normal kullanımda dışarı çıkıyorum ediyorum Akşam geldiğimde %50 nin altına inmiş dahi olmuyor ancak iş için çıkınca pek telefonla oynamıyorsun. Gerektikçe bakıyorsun. Evde iken ise akşama doğru bi baktım, 2 saat telefonda Youtube açık diyor. Whatsapp 2 saat diyor Chrome 3 saat olmuş, tüm gün elimden düşmemiş bildiğin. Çok kullanıyoruz. Bu mesajı yazarken saat 15:01 3 saat 5 dakikadır kullanıyorsun diyor. 12'den beri aralıksız kullanıyormuşum gibi. Bugün az kullandığım halim üstelik. Düşününce, "yok yaw o kadar telefona bakmış olamam" diyor insan ama bu bağımlılık.

Eğer pek az kullanıma rağmen bitiyorsa bir sorun da olabilir. Instagram, Facebook, Messenger vb. uygulamalar çok pil yiyor. Durduğu yerde sizi takip ediyorlar. Bunların izinlerini, veri transferlerini kısıtlayın. Hatta kaldırın gitsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı