Xiaomi 14 Pro vs S23 Ultra

Bütçe
850 dolar
Xiaomi 14 Pro, genellikle performans odaklı, S23 Ultra daha gelişmiş kamera özellikleri arayanlar için daha uygun olabilir. Hangi özelliklerin size daha önemli olduğunu belirleyerek, hangi telefonun sizin için daha iyi bir seçenek olduğunu belirleyebilirsiniz.

Xiaomi 14 Pro, genellikle performans odaklı, S23 Ultra daha gelişmiş kamera özellikleri arayanlar için daha uygun olabilir. Hangi özelliklerin size daha önemli olduğunu belirleyerek, hangi telefonun sizin için daha iyi bir seçenek olduğunu belirleyebilirsiniz.

Aslında kamera daha ilgimi çekiyor fakat S23 ultranın tasarımı beni çok korkutuyor her an kırabilirmişim gibi geliyor çok arada kaldım bu yüzden.

Kamera ve tasarım için S23 Ultra seçerim diğer alanlarda 14 Pro ezer geçer ama arka tasarımı cidden leş. Tasarımcıları sokaktan topluyolar galiba.

Xiaomi 14 Pro, daha geleneksel bir tasarıma sahip olabilir ve bu nedenle daha sağlam hissettirebilir. Ayrıca, Xiaomi'nin kameraları da oldukça iyi performans gösteriyor. Eğer S23 Ultra'nın tasarımı sizi endişelendiriyorsa, Xiaomi 14 Pro sizin için daha rahatlatıcı bir seçenek olabilir.

Aslında kamera daha ilgimi çekiyor fakat S23 ultranın tasarımı beni çok korkutuyor her an kırabilirmişim gibi geliyor çok arada kaldım bu yüzden.
Bence Xiaomi’de kamera görünüş olarak kötü etkiliyor ben olsam almazdım.

Kamera ve tasarım için S23 Ultra seçerim diğer alanlarda 14 Pro ezer geçer ama arka tasarımı cidden leş. Tasarımcıları sokaktan topluyolar galiba.

Hocam tüm telefonların tasarımıda mı aynı olur yahu? :D

Bence Xiaomi’de kamera görünüş olarak kötü etkiliyor ben olsam almazdım.

Hocam tüm telefonların tasarımıda mı aynı olur yahu? :D

Oppo, huawei, xiaomi, realme, oneplus hepsinde aynı benzer tasarım var anlaşıyorlar sanırım "beyler yeni tasarım buldum tam bir leş hadi hepimiz bunu kullanalım ekstra tasarımcılara para vermeyelim" vs.
Kendi bildiği yoldan giden bir Samsung bir de Google kaldı sanırım.

Oppo, huawei, xiaomi, realme, oneplus hepsinde aynı benzer tasarım var anlaşıyorlar sanırım "beyler yeni tasarım buldum tam bir leş hadi hepimiz bunu kullanalım ekstra tasarımcılara para vermeyelim" vs.
Kendi bildiği yoldan giden bir Samsung bir de Google kaldı sanırım.
Hepside çin malı hocam tesadüf olamaz :D

S23 ultra tercih edin ki kafanız rahat olsun. Xiaomi'nin amiral gemisi cihazlarında bile insanı bezdirecek problemler oluyor. Örneğin forumda amiral gemisi Xİaomi kullanan arkadaşlar bile şikayet ediyorlar optimizasyon açısından. Düşünsenize o kadar para bayıldığınız makine kasıyor. Bizzat 3 yıldır S20 FE kullanıyorum. Şu an piyasada yüksek ayarlarda oynatmadığı akıcı oyun yok. Ayrıca kamera kurulumu da fiyatını göz önüne alacak olursak gayet iyi. Yani buradan çıkartmamız gereken alt metin kaç yıllık cihaz bile bu performansı gösteriyorsa, S23 Ultra hayli hayli gösterecektir. Ha birde stres testi sonuçlarına çok takılmayın. Sentetik testlerden yüksek puan alıp, kullanıcı deneyimi manasında kötü cihazların sayısı da çok fazla.

Geri
Yukarı