Xiaomi 14 Ultra fiyatı ne olur?

TR’ye özel bir fiyat çekerlerse 75-80k olabilir ama değmez. Xiaomi’ye o paralar verilmez. 1 sene sonra telefonun adını sanını hatırlayan olmaz, 2 sene sonra da güncelleme vermezler cihaza. İkinci elde de yarı fiyatına alacak birini bulursan dua edersin.

Sizce değer mi fiyatina?
Son olarak 74.999₺ gibi bir fiyat ile çıkabileceğini duydum. Parası olan biri için değer. Arkadaki 4 kamera da 8K 30Fps video kayıt özelliğine sahip. Kameralar arası geçiş gayet akıcı. 10-bit Log özellikli çekim bile var. İncelemelerde çok detaylı kamera özellikleri olduğunu farkettim, zaten lansmanı izlerseniz orada da bahsediliyor. Youtube'daki birçok kullanıcı da direkt MVC Barcelona'dan cihazla görüntüler paylaşmıştı. Gördüğüm kadarıyla ayna netliğinde fotoğraflar üretiyor. Gsmarena'nın incelemesi de yakında yayınlanır diye tahmin ediyorum, daha iyi fikir verebilir. Ancak ülkemizde herkes belirli bir fiyattan sonra iPhone'a yöneliyor, sırf 2. elde değeri fazla düşmesin diye. "1 seneye telefonun adı unutulur" veya "2 seneye güncellemesi kesilir" tarzı safsatalara inanmayın. Xiaomi'nin en top modeli bu cihaz. Poco X6 Pro'ya 4 yıl yazılım garantisi veren bir marka 4 katına sattığı bir cihazı daha fazla önemseyecektir. Android'de tek seçenek Samsung değil, farklı markaların gelmesi de bu anlamda değerli. Honor Magic6 Pro da gelecek. Herkes seçiminde özgür sonuçta. Bu fiyatlarda alınabilecek her cihaz uzun süreli kullanılır. Tercih size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı