Xiaomi alınır mı?

Çok aktif telefon kullanan birisi değilim, 2 yıl civarı bir süre önce 1500 TL'ye Redmi Note 8 aldım ve çok memnunum. Verdiğim fiyata oranla performansı, kamerası, şarjı vs özellikleri çok iyi. Hala daha aktif kullanmaktayım ve en ufak yazılımsal bir sıkıntı veya donma gibi bir durumla karşılaşmadım.

Demekki bir deneyimim var. Boş yapma istersen ha?
Benim de deneyimim var. Android konusunda yazılım çok önemli. Farklı bir markaya geçince resmen farklı bir işletim sistemine geçiş yapıyorsun. Bu yüzden tek bir marka ile tüm işletim sistemini yargılayamazsın.

Orada saçmalamışsın.
Ben e-spor seviyesine çıkamadım fakat T2-T3 seviye scrimlere kadar girebildim ve dediğiniz durumu biliyorum.
Sizin o dediğiniz e-spor ve turnuva maçlarında son alanda FPS düşme olayı her telefonda oluyor :)
iPhone 12 kullanan kuzenim var Crew challenge yarı final maçlarında son alanında telefon gözümün önünde 60 FPS'den 30-40'a düştü.

He ama Xiaomi yazılım olarak bence de çöp, ancak alırken kesin yargıya varmamak lazım modele göre konuşmak lazım.
Ayrıca 2500-2800 TL'lik bir cihaz ile e-spor mecrasına girmek sağlam yürek ister :)
en az POCO X3 Pro falan lazım bana kalırsa.

Modelle alakası yok yazılım çöp.
Benim de deneyimim var. Android konusunda yazılım çok önemli. Farklı bir markaya geçince resmen farklı bir işletim sistemine geçiş yapıyorsun. Bu yüzden tek bir marka ile tüm işletim sistemini yargılayamazsın.

En kötüsü Xiaomi yazılımı.

Xiaomi pişmanlıktır(Note 9 modeli için diyorum diğer telefonlarında böyle bir sorun var mı bilmiyorum). Neden diye soracak olursanız ben Note 9 kullanıcısıyım 2 ay önce aldım. İlk aldığımda telefon harikaydı yine bazı yazılımsal hataları vardı ama fiyatına göre iyiydi zaten o yüzden aldım. Ama 1 ay geçti ve nedense birden donmaya başladı abartısız telefonda uygulamadan uygulamaya geçerken donmalar oluyor, YouTube 1080p videolar kasmaya başlıyor, ve bazen oyun oynarken telefon birden donuyor 20 dakika kendine gelmiyor bayağı ısınıyor. Daha 1 ayda bunlar başıma geldi. İnternete baktığımda çoğu kişide böyleymiş yazılımsal olarak kötü diyorlar orasını pek bilmiyorum. Ayrıca kamerası 48 yazıyor ama 13 gibi bu kadar berbat kamera olmaz. Her neyse bu kadar kasınca bende telefonu sıfırladım belki yanlış bir şey yükledim virüs girdi diye ve 1 ay daha geçti aynı sorunları yaşamaya devam ediyorum sürekli olarak optimizasyon güncellemeleri geliyor ama bir işe yaramıyor. Siz kullanıyor musunuz fikirleriniz nedir? (bu arada 2 aydır hala şarjı bitmedi(!)

Offf aynısı milyonlarca açılmış ve kanser, bilgisiz insanlarla dolmuş bir konu daha.

Xiaomi markası kötü değil.
Yazılımı bazı modellerde rezalet bazı modellerde sorunsuz ama yene de kötü (Note 8 serisi).

Note 8 serisinde sorun yaşanmamış olması yazılımın iyi olduğu anlamına gelmez.

Markaya değil modele bakılmalı çok yorgun olduğum için açıklayamayacağım @Silinen üye @Elan Morin Tedronai hocalarım siz açıklayın :D

Modelle alakası yok yazılım çöp.

En kötüsü Xiaomi yazılımı.

Yazılım çöp ve en kötüsü MIUI bunu inkar eden yok.
Ama her cihazdada sorunlu değil yazılımı.
Örneğin Redmi Note 9S modeli bir ara yazılım yüzünden çok çok kötüydü ama şu an gayet düzgün ve akıcı çalışmakta.
Başka bir örnek olarak:
Redmi Note 8 Pro yazılım olarak MIUI 12.5'dan önce en sorunsuz cihazdı ama şu anda MIUI 12.5 ile bayağı sorun olduğu konusunda şikayet var.
Ve genel olarak şikayetler Redmi ve POCO serisinden, mi serisinde yazılım kaynaklı sıkıntı çok az.
Mi, Redmi, POCO bu 3 marka içinden en sorunlusu Redmi, en sorunsuzu mi modelleri.
POCO serisinde model ve kullanıma göre değişiyor şikayet, genel şikayet günlük kullanım için alanlardan gelmekte POCO serisinde.

Markaya değil modele bakılmalı çok yorgun olduğum için açıklayamayacağım @Silinen üye @Elan Morin Tedronai hocalarım siz açıklayın :D

Biz hallederiz hocam.

hocam profilde paylaşmıştınız virüs kapmışsınız galiba çok geçmiş olsun tez zamanda iyileşin :)

hocam profilde paylaşmıştınız virüs kapmışsınız galiba çok geçmiş olsun tez zamanda iyileşin :)

Sağ olun hocam.
Kesin değil (bütün belirtiler var),bugün test yaptıracağız işte.
Yazılım çöp ve en kötüsü MIUI bunu inkar eden yok.
Ama her cihazdada sorunlu değil yazılımı.
Örneğin Redmi Note 9S modeli bir ara yazılım yüzünden çok çok kötüydü ama şu an gayet düzgün ve akıcı çalışmakta.
Başka bir örnek olarak:
Redmi Note 8 Pro yazılım olarak MIUI 12.5'dan önce en sorunsuz cihazdı ama şu anda MIUI 12.5 ile bayağı sorun olduğu konusunda şikayet var.
Ve genel olarak şikayetler Redmi ve POCO serisinden, mi serisinde yazılım kaynaklı sıkıntı çok az.
Mi, Redmi, POCO bu 3 marka içinden en sorunlusu Redmi, en sorunsuzu mi modelleri.
POCO serisinde model ve kullanıma göre değişiyor şikayet, genel şikayet günlük kullanım için alanlardan gelmekte POCO serisinde.

+ Olarak hocam yüksek bütçedeki cihazlarında çok çok sorunsuz ve stabil.

Geri
Yukarı